Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Laboratoria Przyszłości

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach projektu MEN zaproponowało doposażenie pracowni szkolnych, które ma uczynić proces dydaktyczny bardziej innowacyjnym i interdyscyplinarnym.

Inicjatywa kładzie nacisk na rozwijanie kompetencji twórczych i doskonalenie umiejętności technicznych uczniów szkół podstawowych podczas lekcji jak i zajęć pozaszkolnych.

W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości zakupiliśmy wyposażenie podstawowe (obowiązkowe) jakim okazała się drukarka 3D (z akcesoriami m.in. laptop), stację lutowniczą, mikrokontrolery z czujnikami, sprzęt audio-wideo oraz wyposażenie dodatkowe pakiety narzędzi produktów STEAM dla uczniów klas starszych i młodszych.

STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics)

STEAM = Nauka i Technologia, interpretowane za pomocą Inżynierii i Sztuki, wszystko w oparciu o elementy Matematyki

STEAM to edukacyjne podejście do uczenia się, które wykorzystuje Naukę, Technologię, Inżynierię, Sztukę i Matematykę jako sposób na nakierowanie uczniów w ich poszukiwaniach, dialogach i krytycznym myśleniu. Dzięki temu kształcimy uczniów zdolnych do podejmowania przemyślanego ryzyka, chętnych uczenia się przez doświadczenie, wytrwałych w rozwiązywaniu problemów, chętnych do współpracy i działających poprzez proces twórczy. To są innowatorzy, pedagodzy, liderzy i uczniowie XXI wieku!

Wyposażenie

Druk 3D to zupełna nowość w naszej Szkole. Drukarka 3D jako „atramentu” używa tworzywa nazwanego filamentem. Wydruk powstanie poprzez nakładanie na siebie cienkich warstw filamentu. U nas filament z tworzywa PLA.

Aby łatwiej było nam rozpocząć działania z drukarką 3D mamy skaner 3D. Mamy nadzieję, że będzie pomostem pomiędzy rzeczywistością, a drukarką 3D.

Laptop – urządzenie którego nie trzeba przedstawiać. Każdy uczeń naszej szkoły wie do czego służy. Wykorzystamy go do pracy z drukarką, jak i programem do obróbki zdjęć i filmów, aby nasze koło dziennikarskie mogło ciekawiej pracować nad szkolna gazetką.

Dla młodszych uczniów mamy długopisy 3D, proste w obsłudze urządzenia pozwalające wyczarować – wydrukować niepowtarzalne prace. Tu nawet pierwszaki mogą bawić się drukiem 3D biorąc do ręki zapisaną wcześniej literkę.

Zakupiliśmy również sympatyczne roboty - Photony z myślą o najmłodszych uczniach, ale starsi uczniowie również będą mogli spróbować swoich sił podczas kodowania z zestawem BeCreo.

Uczniów klas młodszych zaprosimy do nauki z LEGO® Education w zdobywanie nowej wiedzy poprzez udział w kreatywnej zabawie polegającej na budowaniu robotów i rozwiązywaniu problemów za pomocą wskazówek, aby osiągnąć cel.

Dla uczniów klas 7 i 8 – zakupiliśmy zestaw konstrukcyjny walizki „elektryczności” – dzięki nim uczniowi doświadczą, że energia elektryczna w obwodzie zamkniętym dostarcza światło i powoduje efekty magnetyczne. Poznają budowę obwodu elektrycznego i doświadczą iż tylko w obiegu zamkniętym jest prąd. Przetestują przewodność elektryczną pod kontrolą nauczyciela fizyki.

Uczniowie klas najstarszych rozszerzą także swoją wiedzę z chemii - o molekułach, samodzielnie modelując przestrzenne struktury. Uczniowie mogą składać wiele modeli z wykorzystaniem kulistych modeli pierwiastków i łączeń, np. związki nieorganiczne (woda, tlen, kwas siarkowy), proste związki organiczne (acetylen, propan), złożone związki (cukier).

Wyposażyliśmy pracownię artystyczną o zestaw do robótek ręcznych. Wybrane produkty pozwolą na wykonywanie prac robionych na drutach, szydełku, wyhaftowanych, uszytych ręcznie i na maszynie, a także za pomocą własnych rąk metodą makramy.

Zakupiliśmy również sprzęt pozwalający poznać tajniki fotografii, a tajniki te będzie zdradzała pani Iza Klimek.

Lekcje w najbliższym roku szkolnym będą urozmaicone, a my w tej zakładce będziemy dzielić się z Państwem naszymi osiągnięciami.

Aktualności

Fizyka inaczej

Fizyka inaczej

Fizyka inaczej

12.06.2024
12.06.2024

Na lekcji fizyki uczniowie klasy 7a wykorzystywali zestawy otrzymane w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości....