Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Laboratoria Przyszłości

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach projektu MEN zaproponowało doposażenie pracowni szkolnych, które ma uczynić proces dydaktyczny bardziej innowacyjnym i interdyscyplinarnym.

Inicjatywa kładzie nacisk na rozwijanie kompetencji twórczych i doskonalenie umiejętności technicznych uczniów szkół podstawowych podczas lekcji jak i zajęć pozaszkolnych.

W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości zakupiliśmy wyposażenie podstawowe (obowiązkowe) jakim okazała się drukarka 3D (z akcesoriami m.in. laptop), stację lutowniczą, mikrokontrolery z czujnikami, sprzęt audio-wideo oraz wyposażenie dodatkowe pakiety narzędzi produktów STEAM dla uczniów klas starszych i młodszych.

STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics)

STEAM = Nauka i Technologia, interpretowane za pomocą Inżynierii i Sztuki, wszystko w oparciu o elementy Matematyki

STEAM to edukacyjne podejście do uczenia się, które wykorzystuje Naukę, Technologię, Inżynierię, Sztukę i Matematykę jako sposób na nakierowanie uczniów w ich poszukiwaniach, dialogach i krytycznym myśleniu. Dzięki temu kształcimy uczniów zdolnych do podejmowania przemyślanego ryzyka, chętnych uczenia się przez doświadczenie, wytrwałych w rozwiązywaniu problemów, chętnych do współpracy i działających poprzez proces twórczy. To są innowatorzy, pedagodzy, liderzy i uczniowie XXI wieku!

Wyposażenie

Druk 3D to zupełna nowość w naszej Szkole. Drukarka 3D jako „atramentu” używa tworzywa nazwanego filamentem. Wydruk powstanie poprzez nakładanie na siebie cienkich warstw filamentu. U nas filament z tworzywa PLA.

Aby łatwiej było nam rozpocząć działania z drukarką 3D mamy skaner 3D. Mamy nadzieję, że będzie pomostem pomiędzy rzeczywistością, a drukarką 3D.

Laptop – urządzenie którego nie trzeba przedstawiać. Każdy uczeń naszej szkoły wie do czego służy. Wykorzystamy go do pracy z drukarką, jak i programem do obróbki zdjęć i filmów, aby nasze koło dziennikarskie mogło ciekawiej pracować nad szkolna gazetką.

Dla młodszych uczniów mamy długopisy 3D, proste w obsłudze urządzenia pozwalające wyczarować – wydrukować niepowtarzalne prace. Tu nawet pierwszaki mogą bawić się drukiem 3D biorąc do ręki zapisaną wcześniej literkę.

Zakupiliśmy również sympatyczne roboty - Photony z myślą o najmłodszych uczniach, ale starsi uczniowie również będą mogli spróbować swoich sił podczas kodowania z zestawem BeCreo.

Uczniów klas młodszych zaprosimy do nauki z LEGO® Education w zdobywanie nowej wiedzy poprzez udział w kreatywnej zabawie polegającej na budowaniu robotów i rozwiązywaniu problemów za pomocą wskazówek, aby osiągnąć cel.

Dla uczniów klas 7 i 8 – zakupiliśmy zestaw konstrukcyjny walizki „elektryczności” – dzięki nim uczniowi doświadczą, że energia elektryczna w obwodzie zamkniętym dostarcza światło i powoduje efekty magnetyczne. Poznają budowę obwodu elektrycznego i doświadczą iż tylko w obiegu zamkniętym jest prąd. Przetestują przewodność elektryczną pod kontrolą nauczyciela fizyki.

Uczniowie klas najstarszych rozszerzą także swoją wiedzę z chemii - o molekułach, samodzielnie modelując przestrzenne struktury. Uczniowie mogą składać wiele modeli z wykorzystaniem kulistych modeli pierwiastków i łączeń, np. związki nieorganiczne (woda, tlen, kwas siarkowy), proste związki organiczne (acetylen, propan), złożone związki (cukier).

Wyposażyliśmy pracownię artystyczną o zestaw do robótek ręcznych. Wybrane produkty pozwolą na wykonywanie prac robionych na drutach, szydełku, wyhaftowanych, uszytych ręcznie i na maszynie, a także za pomocą własnych rąk metodą makramy.

Zakupiliśmy również sprzęt pozwalający poznać tajniki fotografii, a tajniki te będzie zdradzała pani Iza Klimek.

Lekcje w najbliższym roku szkolnym będą urozmaicone, a my w tej zakładce będziemy dzielić się z Państwem naszymi osiągnięciami.

Aktualności

Photony w klasie 8d

Photony w klasie 8d
13.01.2023

Lekcja informatyki (nauczyciel prowadzący D. Kosacz) z wykorzystaniem robotów #LabolatoriaPrzyszłości. Uczniowie klasy 8d zaprogramowali Photony. Efekt widoczny na nagranym filmiku. Filmik...

Świąteczne makramy

Świąteczne makramy
21.12.2022

Uczniowie klasy 3a wykorzystując materiały zakupione w ramach #LaboratoriaPrzyszłości wykonali makramowe ozdoby świąteczne. Dzieci wyplatały mikołajki i oponki....

Photony tańczą Belgijkę

Photony tańczą Belgijkę
15.12.2022

Lekcja informatyki (nauczyciel prowadzący J.Bolesławska) z wykorzystaniem robotów Photon #labolatoriaprzyszłości. Uczniowie klasy 8c zaprogramowali roboty. Efekt programowania to popularny taniec - Belgijka. Roboty tańczące Belgijkę....