Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Szkoła Partnerska

W kwietniu 2012 r. nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą partnerską w Trojanówce na Ukrainie. Zostały podpisane porozumienia o współpracy. Nawiązaliśmy także współpracę ze szkołą w Kostiuchnówce. Od tej pory nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wyjeżdżają do Centrum Dialogu Kostiuchnówka na Ukrainie. To właśnie w okolicach Kostiuchnówki w roku 1916 toczyły się walki, które przeszły do historii jako największa polska bitwa I wojny światowej. Jej ślady wciąż są widoczne w wielu miejscach. W czasie tych wyjazdów odwiedzamy cmentarze, na których pochowani są żołnierze z Legionów Piłsudskiego, palimy znicze, wiążemy biało-czerwone wstążki na mogiłach legionistów. Oddajemy hołd tym, którzy oddali życie za ojczyznę, a teraz spoczywają poza jej granicami.

Kostiuchnówka to również miejsce startu listopadowej sztafety po Ogień Niepodległości. Harcerze pobierają ogień i rozpoczynają sztafetę rowerową do Polski. Po przejechaniu kilkuset kilometrów Ogień Niepodległości składany jest na grobach Nieznanego Żołnierza i pomnikach podczas uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Częstochowie, Łodzi, Zgierzu, Jastkowie i Staszowie. Ogień ten płonie i w naszej szkole, a ci którzy go przywożą, dzielą się z pozostałymi uczniami swoimi wrażeniami, wspomnieniami z wyjazdów na Ukrainę. Opowiadają o Piłsudskim i jego legionistach, przywołują te fragmenty naszej historii, które słabo znamy, a które znać powinniśmy. Nasi uczniowie razem z uczniami innych łódzkich szkół biorą udział w tygodniowych wyjazdach na Ukrainę, podczas których razem ze swoimi kolegami z ukraińskich szkół uczą się, bawią, poznają historię i tradycje swoich krajów.

Od lat gościmy również nauczycieli i uczniów z Ukrainy. Są z nami w chwilach ważnych, jak chociażby obchody 50 i 55-lecia istnienia naszej szkoły. Uczestniczą też w normalnym życiu naszej społeczności. Zwiedzają nasze miasto i uczestniczą razem z nami w wycieczkach krajoznawczych do innych zakątków Polski.

Każdego roku odbywa się w naszej szkole Dzień Ukrainy. Nasi uczniowie rozwiązują wówczas quizy, startują w konkursach wiedzy o Ukrainie, przygotowują plakaty propagujące wiedzę na temat tego kraju. Zdarza się, że po całej szkole roznoszą się zapachy ukraińskich potraw, które przygotowują uczniowie i których każdy może spróbować. Jest pysznie! Wszystko to służy temu, byśmy lepiej poznali naszego sąsiada, by nie była to wiedza tylko książkowa i byśmy uwierzyli, że język nie musi być barierą w porozumiewaniu się.