Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Misja i wizja

Nasza misja i wizja.

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz. Jeśli nie wie -  wytłumacz. Jeżeli nie może - pomóż... by stał się tym, kim stać się może...”

Janusz Korczak

Nasza szkoła dziś to przede wszystkim organizacja uczenia się, doskonalenia, oraz miejsce szacunku dla indywidualności każdego człowieka. To placówka przyjazna, wytwarzająca atmosferę, dzięki której wszyscy czują się w niej komfortowo i bezpiecznie; efektywna i inspirująca, motywująca do pracy nad sobą oraz do pracy na rzecz najbliższego środowiska, województwa i kraju.

Świat, w którym żyjemy i wychowujemy młode pokolenia, potrzebuje fundamentalnych wartości takich jak: praca, prawda i miłość. Staramy się realizować te idee nie zapominając o przeszłości, o dorobku, historii szkoły, poszanowaniu tradycji i pielęgnowaniu wspomnień. Kształcenie w naszej szkole ma na celu nie tylko poszerzenie wiedzy encyklopedycznej, ale przede wszystkim uczenie się samego procesu jej zdobywania.

Wysoce wykwalifikowana kadra pedagogiczna przygotowuje każdego ucznia do uczestnictwa w życiu uświadamiając mu jego prawa i obowiązki, rozwijając społeczne kompetencje i zachęcając do pracy zespołowej. Uczy sprawnego działania i skutecznego komunikowania się.

Poprzez realizację rozlicznych zadań przyczyniamy się do pełnego rozwoju dziecka: jego umysłu, ciała, inteligencji, wrodzonych talentów, wrażliwości, odpowiedzialności, wyobraźni. A ponieważ ludzie są różni, dostosowujemy działania do ich indywidualnych możliwości i potrzeb. Staramy się działać zgodnie z myślą Janusza Korczaka :

„Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność, nie każmy myśleć lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak, by samo widzieć chciało...”

Tak więc w efekcie tych działań absolwent szkoły:

- rozumie i widzi potrzebę uczenia się,
- umie uczyć  się i korzystać z różnych źródeł informacji,
- potrafi samodzielnie i twórczo myśleć,
- dba  o  swoje  zdrowie i rozwój fizyczny,
- przejawia szacunek do wartości moralnych, rozróżnia dobro i zło,
- ma poczucie własnej wartości, zna swe mocne i słabe strony,
- cechuje go wysoka kultura osobista, szacunek dla siebie i innych,
- posiada umiejętność współżycia  i  współdziałania w grupie,
- jest bardzo dobrze przygotowany do następnego etapu edukacyjnego.

„Na początek robisz to co konieczne, potem to co możliwe, aż tu nagle spostrzegasz, że robisz niemożliwe...”

św. Franciszek z Asyżu