Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Spotkanie projektu Viribus unitis

W ramach kolejnego spotkania z uczestnikami Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego Viribus Unitis spotkaliśmy się z pastorami dwóch protestanckich kościołów w Łodzi - z pastorem Fryderykiem Domaradzkim ze Społeczności Ewangelicznej, który od pierwszej edycji naszego projektu jest łącznikiem między łódzkimi kościołami, oraz pastorem Kościoła Chrześcijan Baptystów - Leszkiem Wakułą. Usłyszeliśmy o historii Baptystów w Łodzi, także o ich aktywnościach charytatywnych dawniej i dziś.

Kolejnym przystankiem w ramach czwartego spotkania był kościół Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza. Tu spotkaliśmy się z ojcami dominikaninami: Markiem Pilśniakiem i Markiem Rojszym, którzy zapoznali nas z historią kościoła, jego architektury. Zobaczyliśmy, że jest to przykład budowli, która jak wiele innych w Łodzi, powstała dzięki współpracy wyznawców różnych religii. Zrozumieliśmy, co to znaczy ekumenizm w łódzkim wydaniu.

Zwiedziliśmy cerkiew św. Olgi przy ulicy Piramowicza. Poznaliśmy historię powstania Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego w Polsce, dowiedzieliśmy się czym są ikony i ikonostas, carskie wrota, co symbolizuje krzyż, jak odprawia się nabożeństwo, a także podziwialiśmy zapis dziesięciu przykazań w języku staro-cerkiewno-słowiańskim.

Bardzo dziękujemy uczniom zajmującym się obsługą medialną za pomocą sprzętu, który pochodzi z projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

Projekt realizowany pod patronatem honorowym: Jego Ekscelencji Ks. Kardynała dr. hab. Grzegorza Rysia – Metropolity Łódzkiego, Pastora przełożonego Fryderyka Domaradzkiego Społeczności Ewangelicznej Kościoła Chrystusowego w Łodzi, Pani Hanny Zdanowskiej – Prezydenta Miasta Łodzi, Pana Waldemara Flajszera – Łódzkiego Kuratora Oświaty, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział Łódzki im. Jana Czeraszkiewicza, Fundacji Kulturalny Spacerowicz.

Partnerami w projekcie są: Wydział Katechetyczny Archidiecezji Łódzkiej, Centralne Muzeum Włókiennictwa / Central Museum of Textiles, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Ziemia Obiecana", Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łodzi. Szczególne podziękowania kierujemy do pastora Leszka Wakuły z Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi, do Ojca Marka Pilśniaka i Marka Rojszy z zakonu dominikanów w Łodzi, do proboszcza Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.