Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wycieczka rowerowa uczniów klas szóstych

W piątek 16 września 2022 odbyła się na Motodromie, Łódź ul. Parkowa 1 – park im. J. Poniatowskiego, wycieczka rowerowa dla uczniów klas 6.

Na Motodromie powitała uczniów p. Dyrektor Małgorzata Turała oraz pracownicy Motodromu. Pani Dyrektor przedstawiła uczniom plan wycieczki, opowiedziała o historii parku im. J. Poniatowskiego oraz o ciekawych miejscach, które warto zobaczyć w parku. Następnie pracownicy Motodromu rozdali uczniom rowery, pomogli dopasować wysokość siodełka do wzrostu dzieci oraz przeprowadzili ćwiczenia jazdy w kolumnie rowerowej na uliczkach miasteczka Motodromu. Dzieci ćwiczyły sygnalizację skrętu, zatrzymania oraz stosowanie odpowiednich odstępów w kolumnie rowerowej.

Po ćwiczeniach manewrów wyruszyliśmy na wycieczkę po parku. Na początku peletonu jechała pani egzaminator, następnie uczniowie. W środku grupy jechał również pracownik Motodromu, następnie uczniowie i peleton kończyli nauczyciele SP 173 – p. Dorota Kosacz i p. Krzysztof Marciniak.

W czasie wycieczki uczniowie dowiedzieli się, że park powstał już 1910 r., a od 1917 r. nosi imię księcia Poniatowskiego. Plan parku łączy w sobie elementy naturalnego parku angielskiego i kształtowanego ręką ogrodnika parku francuskiego. Drzewostan jest bardzo różnorodny. W parku rośnie 14 drzew uznanych za pomniki przyrody, a cały park wpisany jest do rejestru zabytków. Atrakcję parku  stanowi także staw z wysepką, na której rozpościera się ogródek daliowy. Przed deszczem można się schronić w pawilonie przeciwdeszczowym, wybudowanym na półwyspie stawu. Nasza grupa schowała się przed deszczem wśród wysokich rozłożystych drzew, ale deszcz szybko ustal i znów mogliśmy jechać dalej. W parku jest też muszla koncertowa, którą oczywiście zwiedziliśmy. Dla mieszkańców naszego miasta chcących zadbać o swoją kondycję sportową udostępniono w parku korty tenisowe. Dużą atrakcją dla dzieci była zabawa w chowanego wśród labiryntu krzewów, które sąsiadują z kortami tenisowymi. Krzewy są bardzo wysokie, więc łatwo się w nich schować.

Gdy wróciliśmy do ośrodka Motodromu, czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka – wspaniały poczęstunek przygotowany przez pracowników Motodromu. Uczniowie otrzymali lunchboxy, a w nich pyszne bułki, musy owocowe w tubkach, batony z musli i owocami oraz soki owocowe. Dzieci z apetytem zjadły zdrowy i pyszny posiłek. Po poczęstunku pożegnaliśmy się z pracownikami Motodromu i trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Taką wycieczkę będziemy wspominać miło i już myślimy o ponownej wycieczce na wiosnę. To była wspaniała wyprawa podczas, której świetnie się bawiliśmy i uczyliśmy!