Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

27 września klasa 2c, jako najbardziej zaangażowana w działania Szkolnego Klubu Książkomaniaka, wzięła udział w spotkaniu autorskim z pisarką, panią Renatą Piątkowską. Znane książki tej autorki to między innymi: „Wieloryb”, „Dziadek na huśtawce”, „Nie ma nudnych dni”, „Na wszystko jest sposób”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Szczęście śpi na lewym boku”, „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści”, „To się nie mieści w głowie”, „Mądra głowa zna przysłowia”, „Zbój: Opowiadania o koniach i konikach”- większość z nich można wypożyczyć w naszej bibliotece. Nie mamy jeszcze pozycji najnowszych, czyli dwóch części „Biura detektywistycznego Dziurka od klucza”, które - według słów samej autorki - powstały z zazdrości. Otóż pani Renata Piątkowska pozazdrościła sławy Martinowi Widmarkowi i stworzyła polską wersję „Biura detektywistycznego Lassego i Mai”, z historiami równie ciekawymi, ale dodatkowo bardziej prawdopodobnymi.

Podczas spotkania książkomaniacy dowiedzieli się, że najważniejsze w pisaniu książek jest dla Renaty Piątkowskiej, żeby nie nudzić i żeby wywoływać uśmiech, a nawet rozśmieszyć czytelnika. I przy okazji powiedzieć dzieciom coś ważnego.

Na spotkanie pisarka przyjechała ze znakomitą lektorka, panią Malwiną Kożurno, która niezwykle sugestywnie przeczytała fragment książki „To się nie mieści w głowie”.

Oczywiście na koniec można było zadawać pytania, otrzymać autograf w dopiero co kupionej książce i sfotografować się z obiema paniami.