Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Projekt Pho3nix Active School

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do projektu Pho3nix Active School, którego głównym zadaniem było przeprowadzenie w szkole szeregu inicjatyw promujących aktywne spędzanie czasu wolnego i sport w szkole. Inicjatorem akcji był Tomasz Sekściński. Wśród nauczycieli współpracujących znaleźli się: Katarzyna Sekścińska, Monika Szychowska-Bieniek, Anna Nowakowska, Alicja Stępień, Natalia Wasiak, Krzysztof Marciniak, Tomasz Bartos oraz Anna Mikuszewska.

W trakcie projektu uczniowie dodatkowo rysowali swoje sportowe marzenia i uczestniczyli w „Skakanka challange”. Liczba zainteresowanych tymi zadaniami uwidoczniła dużą potrzebę ich różnorodnej aktywności nie tylko w szkole, ale i poza nią.

Zwieńczeniem podjętych przez nas działań jest film je dokumentujący i zgłoszony do konkursu na „Najciekawsze Video Sportowe”.

Tytuł naszego filmu to: „Szybciej, wyżej, dalej – razem!” To piękna idea, ale u części dzieci budzi strach - nie lubią wych. fizycznego, bo obawiają się porażki, konfrontacji z innymi. Chcieliśmy to zmienić dzięki szkolnym inicjatywom, w których uczestniczyło 100 uczniów i 8 nauczycieli.

Za sukcesem sportowca stoi jego trener. W SP nr 173 w Łodzi stoimy dosłownie ZA osiągnięciami uczniów i to nie jako ich sprawcy (prawie nie widać nas na filmie). Naszym celem jest uświadomienie im: „Szybciej – zdołacie, wyżej – potraficie, dalej – dacie radę! Razem – możecie wszystko!”

Pandemia zamknęła nas w domach. Chcemy, by dzieci z nich chętniej wychodziły, aby przeniosły aktywność ze świata wirtualnego do realu. Można przecież zostać winnerem w życiu, dopływając do końca basenu czy dobiegając do mety.

Pragniemy, by uczniowie starali się nie tylko dla ocen, bicia rekordów, ale i frajdy z tego, że potrafią też wygrać sami ze sobą.

Wiele zajęć w-f odbywa się w parku, by dzieci umiały łączyć naukę z zabawą, aby postrzegały park jako miejsce do „fajnego” i aktywnego wypoczynku. Dlatego mówimy: „Bawicie się na lekcji? Zróbcie to samo z kolegami po niej. Cieszcie się aktywnością. To ciekawsze niż Minecraft!”

Prezentujemy również filmik podsumowujący projekt Projekt Pho3nix Active School