Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Projekt Pho3nix Active School

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do projektu Pho3nix Active School, którego głównym zadaniem było przeprowadzenie w szkole szeregu inicjatyw promujących aktywne spędzanie czasu wolnego i sport w szkole. Inicjatorem akcji był Tomasz Sekściński. Wśród nauczycieli współpracujących znaleźli się: Katarzyna Sekścińska, Monika Szychowska-Bieniek, Anna Nowakowska, Alicja Stępień, Natalia Wasiak, Krzysztof Marciniak, Tomasz Bartos oraz Anna Mikuszewska.

W trakcie projektu uczniowie dodatkowo rysowali swoje sportowe marzenia i uczestniczyli w „Skakanka challange”. Liczba zainteresowanych tymi zadaniami uwidoczniła dużą potrzebę ich różnorodnej aktywności nie tylko w szkole, ale i poza nią.

Zwieńczeniem podjętych przez nas działań jest film je dokumentujący i zgłoszony do konkursu na „Najciekawsze Video Sportowe”.

Tytuł naszego filmu to: „Szybciej, wyżej, dalej – razem!” To piękna idea, ale u części dzieci budzi strach - nie lubią wych. fizycznego, bo obawiają się porażki, konfrontacji z innymi. Chcieliśmy to zmienić dzięki szkolnym inicjatywom, w których uczestniczyło 100 uczniów i 8 nauczycieli.

Za sukcesem sportowca stoi jego trener. W SP nr 173 w Łodzi stoimy dosłownie ZA osiągnięciami uczniów i to nie jako ich sprawcy (prawie nie widać nas na filmie). Naszym celem jest uświadomienie im: „Szybciej – zdołacie, wyżej – potraficie, dalej – dacie radę! Razem – możecie wszystko!”

Pandemia zamknęła nas w domach. Chcemy, by dzieci z nich chętniej wychodziły, aby przeniosły aktywność ze świata wirtualnego do realu. Można przecież zostać winnerem w życiu, dopływając do końca basenu czy dobiegając do mety.

Pragniemy, by uczniowie starali się nie tylko dla ocen, bicia rekordów, ale i frajdy z tego, że potrafią też wygrać sami ze sobą.

Wiele zajęć w-f odbywa się w parku, by dzieci umiały łączyć naukę z zabawą, aby postrzegały park jako miejsce do „fajnego” i aktywnego wypoczynku. Dlatego mówimy: „Bawicie się na lekcji? Zróbcie to samo z kolegami po niej. Cieszcie się aktywnością. To ciekawsze niż Minecraft!”

Prezentujemy również filmik podsumowujący projekt Projekt Pho3nix Active School