Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Międzyszkolny konkurs Ekonomiczny „Grosik”

2 kwietnia już po raz trzeci odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Ekonomiczny dla uczniów klas młodszych „Grosik”. Organizatorkami konkursu były: p. Beata Woźniak, p. Małgorzata Grisgraber oraz p. Dorota Kosacz. Celem konkursu jest:
- upowszechnienie wśród uczniów wiedzy ekonomicznej,
- zapoznanie uczniów klas młodszych z terminologią pojęć ekonomicznych,
- rozwijanie zainteresowań dzieci zagadnieniami dotyczącymi zasad działania i rozwoju gospodarki rynkowej,
- kształtowanie prawidłowych zachowań i umiejętności „radzenia” sobie na rynku pracy i rynku kapitałowym,
- propagowanie kultury ekonomicznej i racjonalnych zasad gospodarowania.

W konkursie brały udział cztery czteroosobowe drużyny (uczniów klas trzecich) z łódzkich szkół. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, układali puzzle – Euro i rozpoznawali jego nominały, szeregowali pieniądze od najstarszych do współczesnych – podstawowe waluty obowiązujące w Polsce na przestrzeni wieków, wyjaśniali znane powiedzenia związane z pieniędzmi i oszczędzaniem, reklamowali sok owocowy oraz prezentowali wymyślone dla niego logo, a także samodzielnie robili zakupy w naszym sklepiku szkolnym z przeznaczeniem na wspólny podwieczorek. Ostatnia konkurencja bardzo się podobała dzieciom, które rewelacyjnie poradziły sobie z tym zadaniem. Wszystkie drużyny miały pięknie udekorowane stoliki i ustawione naczynia, na których były produkty kupione przez dzieci w sklepiku. Uczniowie rozsądnie dysponowali pieniędzmi, a ich zakupy były przemyślane. Na koniec wszystkie drużyny chętnie zjadły przygotowany przez siebie podwieczorek.

Drużyny oceniało jury w składzie: p. Dyrektor Bożena Biniek, p. metodyk z WODN Bogusława Rajska oraz nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 83 p. Katarzyna Siwocha.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 83 w Łodzi, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 56 w Łodzi, trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły nr 2 w Łodzi, a czwarte miejsce uczniowie ze Szkoły Towarzystwa Oświatowego Edukacja w Łodzi. Dzieci wykazały się naprawdę dużą wiedzą z zakresu ekonomii, historii pieniądza oraz reklamy. Gratulujemy!
Dorota Kosacz