Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Mała książka - wielki człowiek

W ubiegłym tygodniu każda klasa pierwsza odwiedziła po raz pierwszy bibliotekę szkolną. Po wykonaniu szczegółowych badań okazało się, że wszystkie pierwszaki są już gotowe do samodzielnego czytania i do tego bardzo lubią książki. Znają wiele baśni i ich bohaterów, nie dają się zmylić podchwytliwymi pytaniami! W związku z tym wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do udziału w projekcie "Mała książka - wielki człowiek".

To kampania, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt realizowany jest przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego od roku 2017. Tegoroczna edycja skierowana została do dzieci rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Bardzo ważnym elementem przedsięwzięcia jest udział w nim rodziców i opiekunów dziecka, dlatego oprócz książki „Pierwsze abecadło” i wycinanki z kreatywnym alfabetem każdy pierwszak otrzymał też broszurę dla dorosłych - „Książką połączeni”.

Mamy nadzieję, że od dziś miłość do książek i pasja czytania będą towarzyszyć tegorocznym pierwszoklasistom na co dzień.

Projekt zakończy się w czerwcu plebiscytem na najciekawszy tekst zamieszczony w antologii „Pierwsze abecadło”.  Książki, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zakupione do naszej biblioteki, a wśród głosujących rozlosujemy nagrody.