Uwaga! Nowy ajent stołówki szkolnej!!! Zakładka informacje -obiady

Ogłaszamy nabór do sekcji brydżowej!


Zajęcia będą odbywać się w budynku SP 173 w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 46 
1 raz w tygodniu – ok. 2 godzin.

 

Zajęcia prowadzić będzie pani Agata Krupińska 

 

Zajęcia są bezpłatne

Zajęcia są organizowane w ramach fundacji In Posterum (Postrzegać - Rozumieć - Działać) prowadzonej przez pana Jacka Leszczyńskiego. Fundacja będzie aplikować o grant z funduszy europejskich, którego celem jest nauka brydża dzieci w wieku 9 -13 lat. Grant pokrywać będzie pierwsze dwa lata nauki, a następnie Fundacja będzie starała się o finansowanie dalszych prac
z dziećmi. Liczy na uruchomienie mini ligi brydża dziecięcego. Ponadto przewduje, że poza cotygodniowymi spotkaniami w szkołach będzie również organizować letnie obozy brydżowe, integrujące młodzież z partycypujących w projekcie miejscowości w Polsce.

Zapraszamy chętnych uczniów (lub ich rodziców) zainteresowanych nauką!

Zgłoszenia przyjmuje pan Jacek Leszczyłowski na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Co oznacza słowo „brydż”?

 

Jest to gra karciana dla 4 osób… ale… tak naprawdę nie jest to tylko gra karciana, a logiczna gra umysłowa przy pomocy kart. Mogą w nią grać wszyscy od 10 lat w wzwyż, więc w zasadzie bez względu na wiek,  płeć, sprawność fizyczną.

 

Gra, chociaż zajmuje czas, nie tylko nie przeszkadza w nauce, ale wręcz pomaga. Uczy logicznego myślenia, taktyki, strategii, planowania, współpracy w parze, prawidłowego wnioskowania, podejmowania odpowiedzialnych decyzji, ćwiczy pamięć. Przy okazji szlifuje się znajomość języków obcych.

 

Gra w brydża wymaga stosowania zasad i praw matematyki, logiki, rachunku prawdopodobieństwa. Jest grą prospołeczną. Podstawową jednostką jest para. Trzeba nauczyć się, umieć i chcieć współpracować partnerem.

 

Brydż chociaż nie jest sportem olimpijskim, to we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży przez Ministerstwo Sportu jest traktowany na równi ze sportami olimpijskimi. Osiągnięcia brydżowe uczniów w szkołach są traktowane jak osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych.

 

Warto być na zajęciach… zapraszamy J

 

 MISTRZOSTWA SZKÓŁ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO
w brydżu sportowym

 

W dniach 2 i 3 grudnia 2016 r., dzięki uprzejmości Dyrektor Pani Ewy Skrupskiej, w pomieszczeniach Gimnazjum nr 1 w Ozorkowie zostały rozegrane Mistrzostwa Szkół Województwa Łódzkiego w brydżu sportowym. W kategorii gimnazjów i szkół średnich ze zdecydowaną przewagą nad rywalami Mistrzem Województwa zostało I Liceum Ogólnokształcące w Ozorkowie reprezentowane przez Milana Chylińskiego, Jakuba Janasiaka i Krzysztofa Maciaka. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Solcy Wielkiej (Mirosław Syncerek, Kacper Wierzbowski), a trzecie I Liceum Ogólnokształcące  w Łodzi (Mateusz Bartosik).

W kategorii szkół podstawowych, także z dużą przewagą na rywalami, Mistrzem Województwa została Szkoła Podstawowa w Solcy Wielkiej (Łukasz Bartosik, Julia Bojanowska, Zofia Duda, Sebastian Wojtczak). Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie (Karol Jabłoński, Maja Kaźmierczak, Cyprian Sokolski). Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Ozorkowie (Małgorzata Bielińska), a czwarte Szkoła Podstawowa nr 173 w Łodzi (Władysław Walicki). Laureaci otrzymali dyplomy i puchary ufundowane przez Prezesa Wojewódzkiego Związku Brydża Sportowego w Łodzi Pana Jacka Grzelczaka.

Sędzia: Henryk Chojnacki

dyplom Walicki

 

MISTRZOSTWA SZKÓŁ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO
w brydżu sportowym

W dniach 29 i 30 listopada 2015 w ośrodku "PINIA" w  Sokolnickim Lesie zostały przeprowadzone rozgrywkiw brydżu sportowym. W czasie dwudniowych zmagań przy zielonym stoliku, uczniowie szkół podstawowych, gimna jów i szkół średnich walczyli o tytuły mistrzów województwa łódzkiego dla swoich szkół oraz puchary ufundowane przez prezesa Wojewódzkiego Związku Brydża Sportowego w Łodzi Włodzimierza Choinkowskiego.
W kategorii szkół podstawowych zwycięzyli uczniowie z Slcy Wielkiej, ale nasi uczniowie jako debiutanci - Szymon Jaskólski i Władysław Walicki zajęli II miejsce! Serdecznie gratulujemy

brydz 1 240x180brydz 4 180x240

brydz 2 240x180brydz 3 240x180 

 

Zegar

Kalendarium

images

(Kliknij aby wyświetlić kalendarz)

Odwiedź nas na:

facebook-logo

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
16 Października 2018
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.

Do wakacji zostało

21.06.2019 12:00 248

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.