Przyłącz się do akcji - "Rodzina Rodzinie"

Program integracji społecznej „Tacy Sami”

 „Każdy człowiek ma prawo do szczęścia
i swego miejsca w społeczności."
Maria Grzegorzewska

          

Od 10 lat współpracujemy z Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 3 w Łodzi. Wszelkie działania odbywają się z udziałem naszych uczniów oraz uczniów niepełnosprawnych.

          Jedną z podstawowych potrzeb osób niepełnosprawnych jest zaistnienie
w społeczeństwie na równi z ludźmi sprawnymi - uczestniczenie w życiu kulturalnym, wspólnej z nimi zabawy, wspólne przeżywanie radości z zabawy, podnoszenie wiary we własne siły. Wspólne zajęcia umożliwiają uwierzyć we własne możliwości, pozwalają odnaleźć drogę do sukcesu. Uczestniczenie w zajęciach osób niepełnosprawnych i ludzi sprawnych daje jednym i drugim okazję do wzajemnego poznania się, do przeżywania nowych doznań i emocji, uczy zrozumienia dla inności. Program ma na celu współpracę służącą szeroko pojętej integracji, ma nauczyć dzieci  otwartości na problemy innych, uwrażliwić na potrzeby drugiego człowieka. Zamierzeniem naszym jest, by program ten spowodował, iż uczniowie ze współpracujących szkół masowych byli w przyszłości  reprezentantami i rzecznikami praw osób niepełnosprawnych i wyniesione ze wspólnych zajęć przemyślenia i wiedzę przekazali innym w swój dorosły świat, pozbawiony barier niekoniecznie architektonicznych.

Przedsięwzięcie to realizujemy poprzez zajęcia integracyjne, ruchowe, wspólne wycieczki, pikniki, mikołajki, rozmaite zabawy okolicznościowe. W tym roku szkolnym zaczynamy od wspólnej wycieczki do Ogrodu Botanicznego, gdzie czekają na nas liczne zadania do wykonania, gry, zabawy.

Zegar

Kalendarium

images

(Kliknij aby wyświetlić kalendarz)

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
24 Stycznia 2018
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

Do końca roku zostało 342 dni.

Odwiedź nas na:

facebook-logo

Do wakacji zostało

150 Dni

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.