Uwaga! Nowy ajent stołówki szkolnej!!! Zakładka informacje -obiady

MAGICZNE KRYSZTAŁY – program wczesnej profilaktyki
Zajęcia prowadzone przez pedagoga szkolnego

Cel: 

Program wczesnej profilaktyki przemocy i uzależnienia od mediów przeznaczony dla uczniów w wieku 6-12 lat.

Program uwrażliwia dzieci oraz osoby zajmujące się wychowaniem (nauczycieli, rodziców, opiekunów, wychowawców) na zagrożenia jakie mogą nieść ze sobą media (telewizja, Internet, gry komputerowe) związane zwłaszcza z wzorcami przemocy oraz nabywaniem nawyku korzystania z biernych, pozbawionych interakcji międzyludzkich, form rozrywki.

Dzięki poznanym treściom osoby uczestniczące w programie (zarówno dzieci, jak i dorośli) mogą dokonywać bardziej świadomych decyzji i wyborów dotyczących korzystania z TV, Internetu i gier komputerowych.
Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, dzięki którym są bardziej interesujące, a uczestnicy mogą korzystać z własnych doświadczeń i przemyśleń. Bogactwo aktywnych metod umożliwia wykorzystanie programu jako formy zajęć integracyjnych dla klas I – IV szkoły podstawowej.
Program zakłada realizację dwóch grup celów: 1. odnoszących się do uczniów ·  przeciwdziałanie naśladowaniu zachowań agresywnych, proponowanych przez TV, Internet  i gry komputerowe; ·  diagnoza form spędzania czasu wolnego przez uczniów w kontekście ich pragnień i potrzeb; ·  wzrost motywacji i kreatywności w zakresie sposobów spędzania czasu wolnego; ·  poznawanie i ćwiczenie form wyrażania własnych myśli, odczuć, itp.; ·  integracja klasy i nauka współpracy;
2. odnoszących się do rodzin ·  stworzenie dogodnych warunków do pogłębienia więzi w rodzinach uczniów; ·  nawiązanie lub rozwój współpracy z rodzinami innych uczniów; ·  zachęta do kultywowania, odnowienia lub tworzenia tradycji rodzinnych.
 Metody pracy wykorzystywane podczas zajęć z dziećmi, to: wspólna lektura bajki „Magiczne Kryształy”, praca z dziećmi na bazie tekstu, drama, burza mózgów, praca w grupach, gra dydaktyczna.

 

Zegar

Kalendarium

images

(Kliknij aby wyświetlić kalendarz)

Odwiedź nas na:

facebook-logo

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
16 Października 2018
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.

Do wakacji zostało

21.06.2019 12:00 248

Gościmy

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.