Przyłącz się do akcji - "Rodzina Rodzinie"

MAGICZNE KRYSZTAŁY – program wczesnej profilaktyki
Zajęcia prowadzone przez pedagoga szkolnego

Cel: 

Program wczesnej profilaktyki przemocy i uzależnienia od mediów przeznaczony dla uczniów w wieku 6-12 lat.

Program uwrażliwia dzieci oraz osoby zajmujące się wychowaniem (nauczycieli, rodziców, opiekunów, wychowawców) na zagrożenia jakie mogą nieść ze sobą media (telewizja, Internet, gry komputerowe) związane zwłaszcza z wzorcami przemocy oraz nabywaniem nawyku korzystania z biernych, pozbawionych interakcji międzyludzkich, form rozrywki.

Dzięki poznanym treściom osoby uczestniczące w programie (zarówno dzieci, jak i dorośli) mogą dokonywać bardziej świadomych decyzji i wyborów dotyczących korzystania z TV, Internetu i gier komputerowych.
Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, dzięki którym są bardziej interesujące, a uczestnicy mogą korzystać z własnych doświadczeń i przemyśleń. Bogactwo aktywnych metod umożliwia wykorzystanie programu jako formy zajęć integracyjnych dla klas I – IV szkoły podstawowej.
Program zakłada realizację dwóch grup celów: 1. odnoszących się do uczniów ·  przeciwdziałanie naśladowaniu zachowań agresywnych, proponowanych przez TV, Internet  i gry komputerowe; ·  diagnoza form spędzania czasu wolnego przez uczniów w kontekście ich pragnień i potrzeb; ·  wzrost motywacji i kreatywności w zakresie sposobów spędzania czasu wolnego; ·  poznawanie i ćwiczenie form wyrażania własnych myśli, odczuć, itp.; ·  integracja klasy i nauka współpracy;
2. odnoszących się do rodzin ·  stworzenie dogodnych warunków do pogłębienia więzi w rodzinach uczniów; ·  nawiązanie lub rozwój współpracy z rodzinami innych uczniów; ·  zachęta do kultywowania, odnowienia lub tworzenia tradycji rodzinnych.
 Metody pracy wykorzystywane podczas zajęć z dziećmi, to: wspólna lektura bajki „Magiczne Kryształy”, praca z dziećmi na bazie tekstu, drama, burza mózgów, praca w grupach, gra dydaktyczna.

 

Zegar

Kalendarium

images

(Kliknij aby wyświetlić kalendarz)

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
24 Stycznia 2018
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

Do końca roku zostało 342 dni.

Odwiedź nas na:

facebook-logo

Do wakacji zostało

150 Dni

Gościmy

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.