Uwaga! Nowy ajent stołówki szkolnej!!! Zakładka informacje -obiady

photo10photo13photo14

Od 2002 roku jesteśmy
Szkołą Promującą Zdrowie.
 

Koordynatorem zespołu jest pani Aleksandra Wdzięczak

 Szkołą z Klasą

Jesteśmy Szkołą Bez Przemocy.
Autorkami projektu "TACY SAMI" są panie
Anna Felicka-Dzionek i Beata Mirecka

 

Rok 2016/2017

Klasa VI B pod opieką wychowawcy Pani Agnieszki Szymczak wzięli udział w projekcie "KULTURALNIE wyjść na prostą. Od nałogu do Kultury" to projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną Łódź-Śródmieście w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pod nazwą "Profilaktycznie KULTURA". 

Zadanie jest finansowane z dotacji otrzymanej z Urzędu Miasta Łodzi. Jego realizacja pozwoli kształtować u dzieci i młodzieży postawy prozdrowotne i prospołeczne oraz rozbudzi zainteresowanie kulturą we wszystkich jej aspektach.

Biblioteka przy Sienkiewicza 67, czyli Filia Nr 2 MBP Łódź-Śródmieście, włączyła się w działania projektowe, a nasi uczniowie dzięki temu uczestniczyli w cyklu 5 warsztatów z zakresu profilaktyki i arteterapii  w terminie od 3 czerwca do 23 listopada 2016 r. Prowadziła je pani Marlena Wajszczyk - pedagog, arteterapeuta i trener z Firmy "Specjalizacja Edukacja". 

 

Rok 2015/2016

Projekt - Jak żyć w zgodzie ze zwierzętami?

Klasa III B wraz wychowawcą Dorotą Kuśmierczyk przystąpiła w maju do realizacji Projektu Dla Zrównoważonego Rozwoju oraz udziału w konkursie na projekt makiety.
Po  przygotowaniu informacji, obejrzeniu filmów i prezentacji, uczniowie przystąpili do najważniejszego etapu. Projekt miasta, miasteczka i wsi musiał uwzględniać zasady,
w których mogą współistnieć, w tym samym siedlisku ludzie i zwierzęta. Najwięcej radości dało dzieciom realizowanie swoich pomysłów. Makiety powstały 
z elementów przysłanych przez organizatorów konkursu czyli Uniwersytet Dzieci oraz przyniesionych przez uczniów materiałów odpadowych. Każda z grup pracowała z entuzjazmem i wytrwale. Teraz czekamy na wyniki konkursu.

projekt 3bprojekt 3b 1projekt 3b 2projekt 3b 3

Centrum Powiadomienia Ratunkowego

Centrum powiadamiania ratunkowego to jednolity system, który obsługuje zgłoszenia alarmowe kierowane do numerów alarmowych 112, 997, 998, 999, umożliwiający przekazanie zgłoszenia alarmowego w celu zaangażowania właściwych służb ratowniczych.

W tym roku szkolnym uczniowie klas I-III uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez CPR. Dowiadują się w jaki sposób operatorzy numerów alarmowych odbierają połączenia, następnie przeprowadzają rozmowę w celu uzyskania odpowiednich informacji i przekazują zgłoszenie do służb ratunkowych. Wiedzą już, że operatorzy mogą szybko rozpoznać zgłoszenia fałszywe, złośliwe lub niezasadne, które stanowią 83% wszystkich połączeń na numer alarmowy 112. Dzięki temu numer alarmowy nie jest blokowany, łatwiej jest dodzwonić się na numer alarmowy i do służb alarmowych docierają tylko zgłoszenia od osób, które naprawdę potrzebują pomocy. Tylko 17% wszystkich zgłoszeń jest zasadnych i zostaje przyjętych. Oglądają film o podstawowych zasadach udzielania pomocy i uczą się jak udzielać pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia, np. przy utracie przytomności (bezpieczne ułożenie ciała). Uczniowie podczas zajęc wykonują plakaty na temat wszystkich służb ratowniczych, biorą udział w konkursie wiedzy.

Katarzyna Tomasik

 

 

"Akademia Bezpiecznego Puchatka"

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych, również w naszej placówce.

https://akademiapuchatka.pl

 

Projekt edukacyjny „Śniadanie Daje Moc”

Klasa drugie i trzecie biorą udział w ogólnopolskim  projekcie „Śniadanie Daje Moc”.         
Jest to program edukacyjny Partnerstwa dla Zdrowia propagujący kwestie prawidłowego żywienia najmłodszych, którego celem jest zmniejszanie zjawiska niedożywienia jakościowego dzieci przez zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej zabawy, zmieniającej złe nawyki żywieniowe w wiedzę i entuzjazm dla prawidłowej diety. Dla nauczycieli klas 1-3 jest to doskonała okazja, by poprzez zabawę i wspólne jedzenie najważniejszego posiłku dnia przekazywać merytoryczną wiedzę o prawidłowej diecie uczniom. 

"Od grosika do złotówki"

Od września 2009 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacji finansowej „Od grosika do złotówki” przygotowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.  Nauczyciele prowadzący zajęcia zostali odpowiednio przeszkoleni. Uczniowie klas III poznają tajniki podstaw edukacji finansowej, w tym np. rodzaje i wartości pieniędzy, oraz zdobywają umiejętności ułatwiające im podejmowanie samodzielnych decyzji o formie oszczędzania, a także racjonalnego gospodarowania własnymi zasobami. Podczas „podróży po planetach” z GROSIKIEM, przewodnikiem międzygalaktycznej wyprawy, ćwiczenia i zabawy rozwijają wyobraźnię, koncentrację, zachęcają do poszukiwań, sprawiają, że nauka stała się przyjemnością. Istotnym wyróżnikiem programu jest fakt włączenia rodziców nie tylko w całokształt edukacji finansowej dziecka, ale również w codzienne zadania dydaktyczne związane z jego realizacją. Uczniowie przez dwa tygodnie „podróżują” po Galaktyce Oszczędzania oraz przygotowują się do konkursów plastycznych: Pan Grosik oszczędzaZ Grosikiem do banku, a także literackich Grosikowe rymowanki.

 

"Trener osiedlowy"

W miesiącach letnich realizowany jest w naszej szkole projekt „Trener osiedlowy”. Chętni uczniowie poprzez aktywny wypoczynek rozwijają swoje umiejętności sportowe, odkrywają nowe zdolności.

 

Projekty edukacyjne realizowane w latach ubiegłych

 

Rok 2014/2015 

 

„Od grosika do złotówki” 

„Trener osiedlowy”

„Akademia Bezpiecznego Puchatka”

 

Rok 2013/2014

„Nowe horyzonty edukacji filmowej”
„Od grosika do złotówki” 
„Trener osiedlowy”

 

Rok 2012/2013

„Śniadanie Daje Moc”

„Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”

„Klub Pancernika”
„Od grosika do złotówki” 

  

Rok 2011/2012

 
 „Niemcy – nasi zachodni sąsiedzi”.

„Od grosika do złotówki” 

 

Rok 2010/2011

„Prawa człowieka - prawami dziecka"  

„Lekcja z mamą,  lekcja z tatą”

Rok 2009/2010

„Unia Europejskia”

„Ratujemy i uczymy ratować''  

„Książkowe misie warte pomnika”

„Szkoła z prawami dziecka”

„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

„Tajemnice świata przyrody”
„Europa da się lubić”
„Trener osiedlowy”
„Od grosika do złotówki” 

Rok 2008 / 2009

Fundacja FERSO – „Klub Przyjaciół Ziemi - aktywizacja proekologiczna Łodzian”  

Europejski Projekt - "Active - zdrowe odżywianie"

 

 

Zegar

Kalendarium

images

(Kliknij aby wyświetlić kalendarz)

Odwiedź nas na:

facebook-logo

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
16 Października 2018
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.

Do wakacji zostało

21.06.2019 12:00 248

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.