Uwaga! Nowy ajent stołówki szkolnej!!! Zakładka informacje -obiady

Działa od roku 2003. W roku szkolnym 2004 / 2005 został zorganizowany konkurs na nazwę i logo Szkolnego Klubu Europejskiego. Zwycięzcą został Bartłomiej Ilczuk z klasy V b. Opiekunowie klubu opracowali Statut Szkolnego Klubu Europejskiego.


STATUT KLUBU   

ROK SZKOLNY 2017 / 2018

Sprawozdanie z całego roku

Tym razem członkowie Klubu Europa w Naszej Szkole odwiedzili Estonię, Łotwę i Litwę.

Zwiedziliśmy m.in. Tallin, Rygę, Kłajpedę i Kowno. W stolicy Estonii gościliśmy w szkole, w której trwa od lat najmłodszych aż do matury, a część zajęć odbywa się on-line. Poza typowymi lekcjami uczniowie mają zajęcia praktyczne, takie jak: robótki ręczne, haftowanie, rzemiosło czy gotowanie.

***

Międzyszkolny Klub „Europa w Naszej Szkole” zainaugurował rok szkolny 2017/18 - 12 października w Łódzkim Klubie Nauczyciela.

Certyfikaty członkostwa na rok 2017/18 odebrali przedstawiciele 28 szkół i placówek z Łodzi i województwa. Na spotkaniu obecni byli: Pani Wicedyrektor, opiekunowie koła p. A. Szymczak i p. Adamus oraz przedstawiciele z naszej szkoły partnerskiej na Ukrainie.

W bieżącym roku szkolnym będziemy realizować projekt dotyczący Irlandii.

 

20171017 111210 452x640   


ROK SZKOLNY 2016 / 2017 IMG 226x320

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI KLUBU EUROPA W NASZEJ SZKOLE W ROKU SZKOLNYM  2016/2017.

 

Klub swoją działalność w bieżącym roku szkolnym rozpoczął od 10-tego międzyszkolnego projektu edukacyjnego klubu Europa w naszej szkole „Wiedeń 2016” opiekunowie klubu, panie: Agnieszka Szymczak i Anna Adamus wraz z panią Wicedyrektor Hanną Sobczak wzięły udział w szkoleniowym wyjeździe kadry nauczycielskiej. Panie odwiedziły Bratysławę i Wiedeń. W stolicy Austrii spotkały się z kadrą i wychowankami Hans Radl Schule – zespołu szkół specjalnych.

Następnie panie opiekunki wzięły udział w inauguracyjnym spotkaniu członków klubu, na którym został ustalony plan działania klubu na cały rok szkolny i tradycyjnie odbyło się losowanie krajów unijnych. W tym roku przypadła nam Finlandia  dlatego przyjrzeliśmy się bliżej - kulturze, tradycjom, cechom geograficznym tego kraju. Chętni uczniowie wyszukiwali w Internecie informacje i ciekawostki kulturowe na temat Finlandii.  Efektem tych działań było utworzenie  przez uczniów z pomocą nauczyciela prezentacji multimedialnej o Finlandii. Prezentacja udostępniona została wszystkim wychowawcom klas IV-VI, którzy mieli za zadanie przeprowadzić lekcje godziny wychowawczej na ten temat.

W klasach młodszych odbyły się lekcje o tematyce unijnej: "Jestem Europejczykiem", na których nasi najmłodsi pierwszoklasiści poznali symbole, kraje oraz podstawowe informacje na temat Unii Europejskiej. W klasach 1-3 odbył się międzyszkolny konkurs "Od grosika do złotówki", na którym dzieci wykazywały się wiedzą na temat waluty europejskiej, co miało na celu promocję jej promocję. Na lekcjach języka polskiego w klasach piątych uczniowie poznawali baśnie europejskich twórców, w oparciu o które tworzyli własne baśnie. Opiekunki klubu przeprowadziły konkurs szkolny na wypracowanie: Co to znaczy dla mnie być europejczykiem? Uczniowie napisali ciekawe prace a zwycięskie wypracowanie zostało opublikowane w gazetce szkolnej.

Ukraina to kraj sympatyzujący z UE a szkoła w Trojanówce (z którą od lat współpracujemy) został w tamtym roku symbolicznie przyjęty do naszego klubu.  W szkole został zorganizowany Dzień Ukrainy, podczas którego promowaliśmy kulturę tego kraju w formie plakatów, prezentacji multimedialnych oraz ciekawych lekcji o szkole partnerskiej. Podsumowaniem dnia był konkurs wiedzy o Ukrainie.  

Kolejne działania skupiały się wokół przygotowania do Międzyszkolnego Przeglądu twórczości artystycznej dzieci i młodzieży w tym roku zatytułowanym "Jak widać i słychać Europę". W związku z tym że nasza szkoła reprezentowała Finlandię zdecydowaliśmy się wykonać piosenkę zespołu The Rasmus "In the shadows". Jednocześnie na festiwalu rozstrzygnięto konkurs plastyczny zatytułowany: "Europejskie rekomendacje" w którym nasza uczennica zajęła pierwsze miejsce.

                                                                  Agnieszka Szymczak

Anna Adamus

***

IX Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży

 W roku szkolnym 2016/2017 w ramach realizacji projektu dotyczącego Finlandii uczniowie naszej szkoły, Jakub Kuster, Mikołaj Głowacki, Kacper Lisowski i Krzysztof  Świątczak, wystąpili z piosenką zespołu The Rasmus „In the shadows”, których interpretacja zdobyła uznanie publiczności.

Jednocześnie na festiwalu rozstrzygnięto konkurs plastyczny zatytułowany: „Europejskie rekomendacje” w którym nasza uczennica Klaudia Szymczak zajęła pierwsze miejsce.

Finlandia

Finlandia1

Finlandia 2

***

W ramach 10-tego międzyszkolnego projektu edukacyjnego klubu Europa w naszej szkole „Wiedeń 2016” opiekunowie klubu, panie: Agnieszka Szymczak i Anna Adamus wraz z panią Wicedyrektor Hanną Sobczak wzięły udział w szkoleniowym wyjeździe kadry nauczycielskiej.Panie odwiedziły Bratysławę i Wiedeń. W stolicy Austrii spotkały się z kadrą i wychowankami Hans Radl Schule – zespołu szkół specjalnych.

 

ROK SZKOLNY 2015 / 2016

ROK SZKOLNY 2014 /2015

Sprawozdanie z działalności Klubu za rok szkolny 2014 / 2015

 

ROK SZKOLNY 2013 / 2014

Przegląd Twórczości Artystycznej z okazji 10-lecia Polski

w Unii Europejskiej.

13 maja 2014 roku nasi uczniowie pod opieką  nauczycielki języka angielskiego Pani Agnieszki Szymczak brali udział w międzyszkolnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej z okazji 10-lecia Polski w UE. Przegląd odbywał się  w ramach działalności klubu Europa w naszej szkole, do którego należymy już od kilku lat. Nasza szkoła reprezentowała Finlandię. Uczniowie klasy VI B w składzie:  Wiktoria Adamska, Ala Gregorek, Nikola Grodzicka, Gabriela Szydłowska oraz  Daniel Florczak wykonali tytułową piosenkę z bajki o muminkach.  Uczniowie śpiewali w języku fińskim i polskim. Nasz występ zrobił duże wrażenie na jurorach, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Jednocześnie na festiwalu rozstrzygnięto konkurs plastyczny zatytułowany: ,, 10 lat Polski w Unii Europejskiej” . Na wystawie prac pojawiły się  rysunki naszych uczniów, którzy wygrali  konkurs szkolny o tej samej tematyce:  Nikola Grodzicka VI B, Adrian Kosmecki VI B, Kacper Olczak IIIA, oni także otrzymali dyplomy i nagrody. Wszyscy świetnie się bawili a jednocześnie poszerzyli swoją wiedzę na temat kultury krajów UE.

  

Unia przegląd twórczości 10 lat w Unii 339x480

małyEuropa 2013 2014

ROK SZKOLNY 2012 / 2013

Europejski rok języków obcych w szkole:

Obchody roku języków obcych w naszej szkole są związane z działalnością Klubu Europa w Naszej Szkole. Rok rozpoczął się od uroczystego spotkania przedstawicieli szkół włączonych w projekt z Panią Joanną Skrzydlewską. Pani euro poseł przygotowała bardzo ciekawą prezentację na temat edukacji w niektórych krajach europejskich w kontekście polskiego systemu edukacji. Na spotkaniu omówione były propozycje działań związanych z obchodami roku w szkołach. Przedstawiciel każdej szkoły losował kraj, w którego języku uczniowie przygotowali baner z powitaniem, banery były obecne na wszystkich późniejszych spotkaniach klubu. Nam przypadła w udziale Portugalia, a baner wykonała uczennica klasy Vb- Nikola Grodzicka. Inauguracją roku były obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole. Głównym celemobchodów było uświadomienie młodzieży jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w młodości ale również w wieku dojrzałym. Tak aby młodzież zauważyła w jakim stopniu znajomość języka obcego może pomóc w rozwoju kariery zawodowej oraz w znalezieniu dobrej pracy w Unii Europejskiej. Uczniowie zbierali informacje na temat języków obcych, konieczności i sposobów uczenia się ich i prezentowali je w różnej formie: plakatów lub prezentacji multimedialnych. Efekty pracy uczniów zaprezentowane zostały w głównym holu naszej szkoły tak  aby cała społeczność uczniowska mogła zapoznać się z ideą EDJ. Kolejne działania związane były z organizacją i udziałem uczniów w konkursach językowych organizowanych w ramach Klubu Europa w Naszej Szkole. Nasi uczniowie brali udział w dwóch międzyszkolnych konkursach językowych:

-        Konkurs na interpretację utworu muzycznego w języku obcym –Uczennice  z klasy VIC wykonały aranżację utworu Mamma Mia z twórczości zespołu Abba. 

-        Konkurs na prezentację multimedialną w języku obcym.- Uczeń Łukasz Porębski z kl VIC wykonał prezentację na temat historii brytyjskiej muzyki rokowej. Wciąż czekamy na wyniki konkursów.

Oprócz tego przed Świętami Bożego Narodzenia na lekcjach języka angielskiego wysłuchaliśmy kolędy Cicha noc w kilkunastu językach świata. W ramach popularyzacji języków uczennice klasy VIA i VIC nauczyły się śpiewać tę  kolędę po niemiecku (wielu z naszych uczniów wybierze ten język w gimnazjum  jako drugi).  

Elementem obchodów roku języków obcych w szkole było świąteczne przedstawienie w języku angielskim. 20 grudnia 2012 nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie z elementami muzycznymi pod tytułem Santa Claus. Przedstawienie przygotowały klasy VA i VB pod opieką p. Anety Rogali i p. Agnieszki Szymczak. Nasze przedstawienie zaprezentowaliśmy uczniom ze szkoły nr 70 podczas spotkania w Bibliotece Łódź -  Śródmieście Filia nr 2. 

 

Uczniowie klasy VB pod opieką p. A. Szymczak 30 listopada 2012 roku obejrzeli wystawę na temat integracji europejskiej, która gościła przez dwa miesiące w Narodowym Banku Polskim i brali udział w zajęciach lekcyjnych na temat Euro, waluta europejska, zorganizowanych przez Centrum Informacji o Euro.


ROK SZKOLNY 2011 / 2012

Nasza klubowa patronka, Pani Europosłanka Joanna Skrzydlewska, zorganizowała w tym roku szkolnym turniej piłkarski SKRZYDLEWSKA CUP 2012, a my jako Klub EwNS, jesteśmy jego partnerem. Aż 81 szkolnych drużyn zwojewództwa łódzkiego zgłosiło się do Turnieju!

Mecze eliminacyjne w grupach są rozgrywane w dniach 8 - 17 czerwca, szkoły z miast województwa łódzkiego zagrają w swoich miastach systemem każdy z każdym, zwycięzca grupy awansuje do rundy finałowej.

Łódzkie szkoły zostały podzielone na dzielnice i rozgrywają swoje mecze w grupach dzielnicowych.  

Jak mówi poseł Joanna Skrzydlewska: „W turnieju chodzi nam o dobrą zabawę, niech dzieci mają swoje Euro, skoro do Łodzi mistrzostwa nie zawitają.”

Naszą szkołę reprezentują uczniowie z klas drugich i trzecich.

Skład reprezentacji drużyny piłkarskiej TSUNAMI z SP 173

Szymon Oleksiak  klasa III c
Oskar Błoch klasa III c
Kacper Krysztofowicz klasa III c
Dawid Różycki klasa III c
Wiktor Chorąziak klasa III a
Tymon Pawlicki klasa III a
Aleksander Lisowski klasa II a
 Bartek Sadłecki  klasa II a
Tomasz Wąsiński  klasa  II b

11 czerwca Drużyna spisała się znakomicie choć nie awansowała do finału. Jak mówi trener Tomasz Lisowski „zabrakło dwóch punktów”.

O wyczynach naszych piłkarzy można poczytać na oficjalnej stronie Skrzydlewska CUP 2012

http://www.joannaskrzydlewska.pl/2012/06/tsunami-z-sp-173-zmiotlo-z-orlika-faworytow/

http://skrzydlewskacup.eu/

Wyniki poszczególnych spotkań w zakładce eliminacje
 http://skrzydlewskacup.eu/eliminacje.html

Reprezentantami klas IV-VI BŁĘKITNI zostali:

Maciej Nalepa, Wojciech Tokarz, Tomasz Brędzej, Arkadiusz Batke, Krystian Guzman, Łukasz Nowakowski, Adam Czermiński, Michał Wróblewski, Wojciech Grelewski, Ernest Kosiacki i Alan Motyliński.
Niestety im również nie poszczęściło się na boisku i nie awansowali dalej. Może w przyszłym roku będzie lepiej. Dziekujemy naszym drużynom.

28 listopada  w dużej sali obrad Urzędu Miasta Łodzi odbyła się debata europejska organizowana przez Międzyszkolny Klubu „Europa w naszej szkole” poświęcona wizji europejskiej szkoły marzeń. O 9.00 Sekretarz Parlamentu Europejskiego, Klaus Welle (w tej roli dr Beata Owczarska) rozpoczął oficjalnie warsztatową część eurodebaty.
Już w październiku każda z 27 szkół, czyli tyle ile jest państw członkowskich Unii  losowała kraj jaki będzie reprezentowała podczas debaty. Zanim jednak uczniowie zaprezentowali swoje postulaty podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego jak ma wyglądać szkoła  ich marzeń, pracowali w 6 komisjach tematycznych:
bezpieczeństwa, technologii w edukacji, metod i form nauczania, programów i treści nauczania, współpracy ze środowiskiem lokalnym i aktywności pozalekcyjnej. Młodzi eurodeputowani, z naszej szkoły – Maria Świderek i Marcel Karpiak z klasy VIa rozpoczęli pracę w komisji: współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz  technologii w edukacji. W czasie obrad komisje dokonały analizy bieżącej polityki edukacyjnej oraz przygotowały własne propozycje wizji nowoczesnej szkoły europejskiej.

 Maria SwiderekMarcel Karpiak

Po krótkiej przerwie Prezydent Unii Europejskiej, Herman Van Rompuy (w tej roli wystąpiła Prezydent Łodzi, p. Hanna Zdanowska) otworzył część plenarną obrad. Spotkanie zainaugurowano uroczystym wykonaniem hymnu Unii Europejskiej. Dalszy tok obrad przejął Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek (w tej roli eurodeputowana, p. Joanna Skrzydlewska). W pierwszej części sesji plenarnej wystąpili premierzy krajów członkowskich. W tej roli z naszej szkoły, jako prezydent Nicolas Sarkozy wystąpiła p. Barbara Mikołajczyk- Morka, która  w minutowym wystąpieniu prezentowała aktualną sytuację edukacyjną we Francji. Po wystąpieniach premierów wyniki prac w komisjach przedstawili  wybrani posłowie-sprawozdawcy. Całość eurodebaty była tłumaczona na język migowy. Na zakończenie przedszkolaki zaprosili uczestników debaty na część artystyczną oraz poczęstunek.

7 października w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów członkostwa
w Klubie EUROPA W NASZEJ SZKOLE  w obecności pani Poseł Joanny Skrzydlewskiej Posła do Parlamentu Europejskiego oraz pani dr Beaty Owczarskiej z Centrum Rozwoju i Edukacji.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem przez chór szkolny hymnu Unii Europejskiej "Ody do radości" . Po występach chóru nastapiło odczytanie sprawozdania z działalności Klubu z roku 2010/2011 i wystąpienie Eurodeputowanej Joanny Skrzydlewskiej. Następnie zostały wręczone certyfikaty.

Ponownie otrzymaliśmy Certyfikat  "Europa w naszej szkole"

Europa002

Otrzymaliśmy również "Dyplom Uznania"

 Europa001

W roku 2010 otrzymaliśmy certyfikat "Europa w naszej szkole"

 

ROK SZKOLNY 2010 / 2011

W II semestrze roku szkolnego 2010/2011 dokonany został nabór do klubu nowych członków. Propozycja działalności w klubie spotkała się z szerokim odzewem szczególnie wśród uczniów klas czwartych. Bardzo licznie przychodzą oni na spotkania klubowe, mimo że odbywały się one w piątki o 8.00.

   W trakcie spotkań uczniowie poznali podstawy wiedzy o Unii Europejskiej i państwach wchodzących w jej skład. Przygotowali plakaty prezentujące państwa UE, w których sami byli. Efekty swej pracy prezentowali kolegom, ciekawie opowiadali o miejscach, które widzieli na własne oczy. Najciekawsze plakaty zostały zaprezentowane uczniom naszej szkoły na wystawie zatytułowanej „Tam już byliśmy”.

   W trakcie spotkań łączyliśmy naukę z zabawą, np. układaliśmy z puzzli mapę Unii Europejskiej. Zmagania w tej dziedzinie zakończone były konkursem na parę uczniów najszybciej układającą tę mapę. W trakcie zajęć wykorzystywaliśmy środki multimedialne. Należy do nich komputer, przy pomocy którego dzieci szukały w Internecie potrzebnych im informacji na temat UE, tworzyły prezentacje multimedialne w programie Power Point. Grały w gry komputerowe przybliżające , przy okazji zabawy , wiedzę na tematy unijne.

   8 czerwca 2011r. uczniowie brali udział w imprezie integracyjnej  „ A to Polska właśnie” organizowanej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 5. Impreza odbywała się pod patronatem Instytutu Edukacji Ustawicznej.

  Członkowie klubu prowadzili również tablicę informacyjną. Pojawiały się na niej informacje prezentujące Unię Europejską i jej instytucje. Często uzupełniały one konkursy organizowane na terenie naszej szkoły i towarzyszące im wystawy, np. konkurs pod hasłem „Moje euro”.

   W związku z wiekiem większości członków klubu, w bieżącym roku szkolnym skupiliśmy się na przybliżeniu dzieciom podstaw wiedzy na temat Unii Europejskiej, jako związku współpracujących ze sobą państw. W przyszłym roku planujemy rozszerzenie tematyki zajęć o kwestie dotyczące zasad funkcjonowania instytucji UE.

   

      

 

W tym roku szkolnym Klub włączył się w realizowany w naszej placówce projekt "Prawa człowieka - prawami dziecka"
 Autorkami projektu są trzy nauczycielki naszej szkoły: Bożena Biniek, Beata Pasikowska i Katarzyna Tomasik, które we wrześniu bieżącego roku odwiedziły Strasbourg, gdzie zwiedziły dzielnicę instytucji europejskich. Poznały zasady funkcjonowania 1. Międzynarodowego Trybunału Praw Człowieka, 2.Rady Europy, 3.Parlamentu Europejskiego.


Czytaj więcej - część 1
Czytaj więcej - część 2

ROK SZKOLNY 2009 / 2010

             

Działalność klubu w roku szkolnym 2009/2010 skupiła się przede wszystkim na  projekcie polegającym na zdobyciu i upowszechnieniu wiadomości o Unii Europejskiej i Parlamencie Europejskim zapoczątkowanym wyjazdem do Brukseli W dniach 8-12 października 2009 p. Barbara Mikołajczyk-Morka, p. Anna Mikuszewska i p. Agnieszka Szymczak wzięły udział w organizowanym przez Instytut Edukacji Ustawicznej wyjeździe. Jego celem było zwiedzenie Parlamentu Europejskiego, poznanie zasad jego funkcjonowania. Efektem wycieczki miał być projekt przybliżający uczniom, nauczycielom i rodzicom cele i zasady funkcjonowania Unii Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego.

Czytaj więcej

ROK SZKOLNY 2008 / 2009


WYCIECZKA


W dniu 8 października odbyła się wycieczka do Ogrodu Botanicznego.
Łódzki ogród nosi nazwę Jakuba Mowszowicza i został otwarty 20 lipca 1973r. Jest największym ogrodem w Polsce –zajmuje 64 hektary.
Podczas wycieczki przeszliśmy po ścieżce dydaktycznej złożonej z sześciu zegarów słonecznych. Obejrzeliśmy również rośliny zgromadzone w 9 działach tematycznych m. in. ogród japoński, alpinarium, roślin ozdobnych, arboretum. Koniec pobytu w Ogrodzie zaowocował zabawą zespołową – układaniem jesiennych prac plastycznych z liści.
KONKURS


IV edycja Międzyszkolnego Konkursu KOLOROWA EUROPA pod hasłem "Odkryjmy Europę - perły natury i architektury" odbyła się 28 kwietnia 2009 roku. Drużyny szkół numer 30, 41, 65, 170, 172 zmagały się z quizem, krzyżówkami oraz zadaniami wymagającymi wiedzy teoretycznej i praktycznej o orzyrodzie i architekturze europejskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy dyplomy i atrakcyjne nagrody.
Organizatorkami konkursu były panie Ewa Laska, Aleksandra Wdzięczak, Maria Sosnowska oraz Agnieszka Szymczak.

ROK SZKOLNY 2007 / 2008


KONKURS!!!


10 kwietnia 2008 roku III edycja KONKURSU "KOLOROWA EUROPA" ROK SZKOLNY 2006 / 2007
KONKURS!!!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

KOLOROWA EUROPA

II edycja

POLSKA W UNII EUROPEJSKIEJ

30 marca br. na terenie naszej szkoły miała miejsce II edycja konkursu "Kolorowa Europa".
W konkursie wzięły udział 3-osobowe zespoły z nastepujących szkół SP 65, SP 91, SP 109, SP 137, SP 172 i SP 189. Nim zespoły z poszczególnych szkół przystapiły do zadań konkursowych przysłaly wykonane przez uczniów puzzle przedstawiające zabytki lub pejzaże Polski.
Największą ilość punków za wykonaną pracę uzyskała SP 189. Puzzle były malowane ręcznie i bardzo dokładnie wycięte, a przedstawiały pejzaż górski.
Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu za co należy podziękować ich nauczycielom.
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 65
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 109
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 172

Uczniowie otrzymali wiele bardzo atrakcyjnych nagród, także i ci, którzy zajęli dalsze miejsca. Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się dobrze.

 

Statut Szkolnego Klubu Europejskiego 

I

Szkolny Klub Europejski „Eurofala” działa w Szkole Podstawowej nr 173 w Łodzi przy ul. Sienkiewicza  46.

II

Celem nadrzędnym klubu jest:

-          przygotowanie społeczności szkolnej i lokalnej do życia w zjednoczonej Europie,

-          kształtowanie postaw obywatelskich,

-     propagowanie wiedzy na temat Unii Europejskiej

III

Działania Szkolnego Klub Europejskiego „Eurofala” będą miały na celu:

-          poznanie historii Unii Europejskiej

-     gromadzenie informacji o państwach europejskich,

-          zapoznanie z tradycjami i geografią państw Unii,

-          kształtowanie świadomości wspólnego dziedzictwa kulturowego całej Europy,

-          uczenie poszanowania praw człowieka ze szczególnym uwzględnieniem praw dziecka

-          zapoznanie z zakresem działań Unii Europejskiej i funkcjonowaniu instytucji europejskich

-     zapoznanie z działalnością Unii Europejskiej na rzecz dziecka -  w tym ucznia

IV

  1. Opiekunem Szkolnego Klubu Europejskiego „Eurofala” jest pani Anna Mikuszewska, współpracująca z panią Agnieszką Szymczak
  2. Klub Europejski jest organizacją stałą, działającą na terenie szkoły.
  3. Decyzje o działaniach podejmowanych na terenie szkoły lub poza nią zapadają po konsultacjach uczniów - członków klubu z opiekunem.
  4. O przynależności do Szkolnego Klubu Europejskiego decydują sami uczniowie. Przyjmowani są do niego od klasy czwartej, ich działalność jest dobrowolna.

Aby uczestniczyć w pracach klubu, uczeń musi być otwarty, uczynny, koleżeński i zainteresowany poszerzaniem wiedzy na temat UE, skupiającej większość państw współczesnej Europy.

  1. We współpracy ze Szkolnym Klubem Europejskim realizują również programy unijne uczniowie klas I-III (pani Katarzyna Tomasik)
  2. W Szkolnym Klubie Europejskim uczniowie sami decydują o realizacji danego zadania – zgodnie ze swoimi umiejętnościami i wiedzą.
  3. Zebrania klubu będą odbywać się w zależności od potrzeb.
  4. Na początku każdego roku szkolnego członkowie klubu będą podejmować decyzje o działaniach na dany rok szkolny, tworząc plan pracy na dany rok.
  5. Szkolny Klub Europejski przewiduje następujące formy działalności:

V

-          wystawy

-          prowadzenie strony internetowej

-          prowadzenie stałej tablicy informacyjnej

-          przedstawienia

-          konkursy

-          prezentacje multimedialne

-          prowadzenie zajęć otwartych dla uczniów, nauczycieli i rodziców

-     realizację projektów unijnych

-          współpracę z władzami lokalnymi

-          współpracę z Centrum Edukacji Europejskiej

  1. Klub, w zależności od rodzaju działań będzie prezentował swoje osiągnięcia na terenie szkoły – na tablicy klubu, w internecie, organizował spotkania otwarte dla rodziców, zapraszał przedstawicieli mediów, przekazywał informacje do Ośrodka Edukacji Europejskiej i Regionalnej w ŁCDNiKP, zapraszał władze lokalne.

VI

Postanowienia końcowe

Szkolny Klub Europejski może zostać rozwiązany decyzją Dyrektora Szkoły i Rady Pedagogicznej.

Opiekuna klubu może odwołać Dyrektor w przypadku niewywiązywania się z obowiązków lub długotrwałej choroby. Opiekun może sam zrezygnować z pełnionej funkcji. Jego następcę powołuje Dyrektor szkoły.

Opiekun klubu może odwołać członka, jeśli jest niechętny do działania, nie współpracuje z pozostałymi uczniami lub znacznie opuścił się w nauce.

Zegar

Kalendarium

images

(Kliknij aby wyświetlić kalendarz)

Odwiedź nas na:

facebook-logo

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
16 Października 2018
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.

Do wakacji zostało

21.06.2019 12:00 248

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.