Uwaga! Nowy ajent stołówki szkolnej!!! Zakładka informacje -obiady

KOŁO TEATRALNE "PROMYCZKI" KLAS I – III 
Opiekunkami koła są panie klas I - III
mgr Beata Turczyn i mgr Dorota Siekiera

Dla uczniów klas I – III, zainteresowanych teatrem organizujemy Koło Teatralne.  Spotkania odbywają się raz w tygodniu.

W każdym roku Teatrzyk „Promyczki” przygotowuje przedstawienia i uroczystości.  

Nasze przedstawienia wystawiamy przed publicznością szkolną, przed rodzicami a także bierzemy udział w festiwalach teatralnych, dzięki czemu dzieci maja okazję zabłysnąć na prawdziwej scenie.

Udział w zajęciach, oprócz rozwijania kreatywności, uzdolnień i zainteresowań, przynosi dzieciom wiele innych korzyści. Koło Teatralne pomaga naszym uczniom pokonać nieśmiałość, nabrać wiary we własne możliwości, umacniać poczucie własnej wartości i budować pozytywne relacje z rówieśnikami.

Do tradycji naszej szkoły przeszły już także NOCNE SPOTKANIA TEATRALNE, które organizują opiekunowie koła teatralnego. W spotkaniach mogą brać udział wszyscy chętni uczniowie, niekoniecznie członkowie koła.

CO CIEKAWEGO U NAS SŁYCHAĆ?… AKTUALNOŚCI

Rok 2016/2017

NOC TURECKA

W nocy z 24 III na 25 III 2017r. z cyklu Nocne Spotkania Teatralne odbyła się Noc Turecka zainspirowana nazwiskiem p. Turczyn.  W tureckich strojach witały dzieci opiekunowie koła teatralnego. Na początku powitaliśmy się tureckim dobry wieczór – Iyi aksamlar i nauczyliśmy się piosenki „Turcja”. Następnie dzieci oglądały pokaz slajdów na temat Turcji oraz poznały kulturę i obyczaje tego niezwykłego kraju.

Po krótkiej prezentacji wraz zaproszonymi gośćmi ze Świata Karnawału” zrobiliśmy czapki tureckie, 
a następnie przebrani za Turków rozpoczęliśmy harce taneczne. Kroków do tańców tureckich nauczyła nas p. Kasia Stelmaszczyk. Najbardziej podobał nam się taniec Ari – ari  Asi – asi. Na koniec próbowaliśmy tureckich kebabów.

Pełni wrażeń ułożyliśmy się w śpiworkach, by jak zawsze obejrzeć na dobranoc film.

 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Nasz teatrzyk zaprezentował się przyszłorocznym pierwszakom  i ich rodzicom. Publiczność z zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy obejrzała przedstawienie „Nie ma tego złego”.

Scenariusz przedstawienia nawiązuje do różnych znanych baśni. Główni ich bohaterowie zbuntowali się i pouciekali ze swoich utworów. Okazuje się jednak, że baśnie bez nich wiele tracą, nie są już tak ciekawe i atrakcyjne. Każdy bohater ma swoje miejsce w danym utworze. Właśnie to zrozumiały baśniowe postacie. Ich bunt i ucieczka wyszły więc im na dobre. No cóż, jak mówi przysłowie „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło...”.

Przedstawienie było pełne humoru, aktorzy doskonale poradzili sobie z tym wyzwaniem.


 

 

Rok 2015/2016

NOC INDIAŃSKA

W nocy z 23 X 2015 na 24 X 2015 na Indiańskie  Nocne Spotkanie Teatralne  w indiańskich strojach uczniowie przybyli do szkoły.  Na powitanie przywitaliśmy się indiańskim okrzykiem i przekazywaliśmy sobie czarę pokoju – naczynie pełne wody, w taki sposób aby nawet kropla się nie rozlała.

Następnie do naszej szkoły przybył pan Jarosław Pruchniewski członek Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian, który przybliżył nam życie Indian Ameryki Północnej.  Dzieci mogły posłuchać opowieści
 o Indianach, nauczyć się okrzyków indiańskich oraz odtańczyć taniec indiański.

Na koniec odbył się konkurs łowienia rybek i jedzenia prażonego ryżu. To było ciekawe spotkanie.

ANDRZEJKI Z PRZEDSZKOLAKAMI

25 XI 2015 w naszej szkole gościły dzieci z pobliskiego przedszkola PP 58.  Opiekunowie koła  – Dorota Siekiera oraz Beata Turczyn wraz z dziećmi przygotowały wiele stanowisk z wróżbami oraz zabawy integracyjne. Dużą popularnością cieszyły się  magiczne kostki, serduszka,  wróżba zwierzakowa.  Dzieci wróżyły sobie z  kolorowych kartek  oraz jajek niespodzianek.  Na koniec  rozpakowywały ogromny  prezent, a balonową wróżbę zabrały ze sobą do przedszkola. Wspólna zabawa andrzejkowa dla dzieci z przedszkola była również okazją do poznania naszej szkoły.

  

Rok szkolny 2013/2014

A mimo to nie ostatnia noc…

Nocne spotkania Teatralne przeszły już do tradycji naszej szkoły i ciągle cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku szkolnym odbyły się:

  NOCNE SPOTKANIA TEATRALNE

 Rok szkolny 2012/2013

W tym roku minęło dziesięć lat Koła Teatralnego „Promyczki”. Chciałyśmy uczcić je nieco inaczej – z dziećmi, niekoniecznie tylko związanymi z naszym teatrem. Chciałyśmy by nasz jubileusz świętowała cała szkoła. Długo myślałyśmy i zrodził się pomysł: 10 Nocnych Spotkań Teatralnych na 10-lecie „Promyczków”.  Noc animacji, mapetów, baśni, nocne kolędowanie czy nocna maskarada to tylko niektóre propozycje.

Celem spotkań jest rozwijanie wyobraźni, pomysłowości, kreatywności, wyrobienie postaw twórczych: samodzielności, wytrwałości, rzetelności w pracy, uczenie współdziałania, nawiązanie nowych przyjaźni, zainteresowanie uczniów sztuką, zaproponowanie ciekawej formy spędzenia wolnego czasu, aby choć na chwilę oderwać dzieci od ekranu telewizyjnego i komputerowego.

Wieczorom takim zawsze przewodzi główny wątek, z którym związane są zajęcia i zabawy Dzieci  uczestniczą w konkursach, wspólnie jedzą kolację, a po kilku godzinach kładą się spać. Następnego dnia, zazwyczaj do godz. 8.15 wracają z rodzicami do domów. Przedtem  jedzą wspólne śniadanie. Chętnych nie brakuje. Są tacy co dopytują, kiedy będzie następne spotkanie.

Noc spędzona w szkole to bardzo wartościowe przeżycie. Dziecko ma okazję rozwijać swoją samodzielność, odwagę i odpowiedzialność, poczucie własnej wartości, bo przecież spędza noc poza domem. Ta inicjatywa bardzo dobrze wpływa także na integrację dzieci z rożnych klas.

Dla nas to nowe przeżycia i doświadczenia, a stosowane w pracy
z dziećmi nowe formy pracy stały się dla nas bogatym źródłem satysfakcji.

NOCNE SPOTKANIA TEATRALNE:

1. Misiowe Nocne Spotkanie Teatralne – 23/24 XI 2012
Historia naszego koła teatralnego  rozpoczęła się w listopadzie 2002 roku konkursem recytatorskim „Jesienne wiersze”. Obchody jubileuszowe zaczęły  się więc dokładnie po 10 latach. Uznałyśmy, że pierwsze nocne spotkanie będzie powiązane z misiem – bowiem miś to Przytulanka, która zastępuje w nocy mamę. Światowy  Dzień Misia  stał się dobrym momentem na rozpoczęcie cyklu spotkań. Wszyscy uczestnicy mieli przybyć ze swoim pluszakiem. 
W pierwszym  spotkaniu uczestniczyło ponad 50 dzieci. Rozpoczęliśmy piosenką powitanką, a potem misie gimnastykowały się wraz z dziećmi. Zabawy i konkursy „kręciły” się także wokół misia. Na koniec oglądaliśmy filmy, w których bohaterami były misie. Dzieci były bardzo zadowolone, wychodząc pytały kiedy będzie następne spotkanie.

2. Mikołajkowe Nocne Spotkanie Teatralne – 7/8 XII 2012
Głównym wątkiem drugiego spotkania był Mikołaj i tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Uczestnicy mieli przybyć w Mikołajkowych czapkach. Śpiewaliśmy piosenki, robiliśmy Mikołaja metodą origiami, a co najważniejsze piekliśmy pierniczki. Dzieci same wyrobiły 
i rozwałkowały ciasto, a następnie przy pomocy różnych foremek wykrawały ciasteczka. Pieczeniem zajęła się Pani Marzena Więcek. Na rano były już gotowe wszystkie pierniczki popakowane w torebki z imieniem  nazwiskiem dziecka, które je zrobiło.

3. Nocne Kolędowanie – 4/5 I 2013


Na tym spotkaniu uczniowie mieli do  przygotowania inscenizacje. „Nocne kolędowanie zakończyło się porannym przedstawieniem „Jasełka” dla rodziców. Uczniowie przygotowali krótki spektakl tylko podczas spotkania. Dopiero tu dostali swoje role, tu się ich uczyli, 
a opiekunowie ze swojej „skrzyni skarbów” przygotowali dla dzieci stroje. W Nocnym Kolędowaniu zaszczyciła nas swoja obecnością p. Maria Sosnowska, która nauczyła nas śpiewać kolęd i przygrywała nam podczas występu. Po kilku dniach zaprezentowaliśmy się także przed publicznością szkolną. 

4. Nocna Maskarada – 18/19 I 2013


W tym spotkaniu gościliśmy panie ze „Świata Karnawału”, które pokazały nam, jak zrobić maskę wenecką. Dzieci samodzielnie pod kierunkiem zaproszonych pan i nauczycieli wykonały maskę. Na koniec wspólnie bawiliśmy się przy muzyce. Nie zabrakło tez konkursów.

5. Noc Animacji z SE-MA-FOREM    – 15/16 III 2013


Zaproszony gość z Muzeum Bajki SE-MA-FOR – pani Justyna Rochala zapoznała nas z różnymi technikami animacji filmowych, a następnie pokazała nam jak stworzyć własną lalkę na drucie do animacji po klatkowej. Dzieci zabrały się do pracy. Jedni przygotowywali scenografię inni tworzyli bohaterów bajki. Po zapoznaniu z programem do rejestracji klatek i kontroli animacji rozpoczęliśmy nagrywanie filmu. Noc animacji z SE-MA-FOREM zakończyła się nagraniem króciutkiego filmu animowanego pt. „Dwaj przyjaciele”.

6. Teatr Cieni  – 22/23 III 2013

Tej nocy zmierzyliśmy się z trudną sztuką teatru cieni. Inspiracją do tworzenia krótkich etiud były filmy przedstawiające różne teatrzyki cieni. Dzieci nauczyły się kilku prostych układów rąk  przedstawiających zwierzęta, Zapoznały się z elementami scenograficznymi pomocnymi 
w powstawaniu obrazów a następnie realizowały swoje etiudy.

7. Noc Mapetów – 5/6 IV 2013


Podczas Nocy Mapetów gościliśmy aktora Teatru Pinokio, który pokazał nam jak stworzyć mapety ze skarpety i je ożywić. Każdy uczestnik prezentował swojego mapeta i nadawał mu imię. Już w śpiworkach, na dobranoc obejrzeliśmy film „Wielki powrót Muppetow”

8. Tuwimki – 19/20 IV 2013


Rok Tuwimowski, a więc i u nas zagościł Wielki Łodzianin. Uczestnicy spotkania mieli przyjść przebrani za postacie z wierszy. Przybyli do nas: Pan Hilary, Żabka, Skakanka, Grześ i wielu innych. Bohaterowie recytowali fragmenty wierszy  rapując, śpiewając lub pięknie deklamując. Wyklejali „Alfabet” z różnych przypraw, suszonych owoców i innych artykułów spożywczych rozpoczynających swoją nazwę na wylosowaną literę alfabetu. 
Na koniec poszczególne grupy wiekowe ilustrowały na tkaninie „Lokomotywę”.

9. Baśniowe Nocne Spotkanie Teatralne – 26/27 IV 2013

Tej nocy przenieśliśmy się w świat baśni naszych rodziców.
Bajki na rzutnik, kto z nas nie pamięta tych wyjątkowych celuloidowych klisz… Kto z nas nie oglądał ich w dzieciństwie, tych historyjek niosących piękne przesłania i morały… Któż z nas nie pamięta klimatu bajek 
z rzutnika Bajka, Ania czy Jacek…
Chciałyśmy pokazać dzieciom ten czarodziejski klimat naszych ukochanych bajek. Odkurzony projektor ANIA przyniesiony przez Kubę Kuster sprawował się jak nowy. 
W rolę lektora wcielały się nauczycielki oraz chętne dzieci. Po obejrzeniu uczniowie tworzyli stop klatki do swoich wymyślonych bajek.

10. Jubileuszowe Nocne Spotkanie Teatralne „Dotknąć Teatr” – 10/11 V 2013

Na ostatnim jubileuszowym spotkaniu gościliśmy – panią wicedyrektor, rodziców, a także absolwentów naszej szkoły – byłych aktorów. Nie zabrakło wspomnień, tortu i życzeń. Po części oficjalnej rozpoczęliśmy zabawę „Dotknąć Teatr”. Uczniowie tworzyli teatr – spektakl wcielając się w role  - aktorów, garderobianych, muzyków, rekwizytorów, suflera itp. „Sztuka” grana była w różnych kostiumach, z różną muzyką, w różny sposób na scenie teatru dramatycznego, operowego, pantomimy i teatru lalkowego. Bawiliśmy się aż do północy. To była prawdziwa jubileuszowa noc!!! Szkoda, że ostatnia…

 Spotykaliśmy się także w dzień przygotowując przedstawienie „Smerfy”. Wystąpiliśmy na Dniu Otwartym Szkoły, przed publicznością szkolną na Dzień Teatru oraz w DK 502. 

W  SP 120 na Międzyszkolnym Konkursie Teatralnym otrzymaliśmy wyróżnienie.
Za przygotowanie doniosłej uroczystości szkolnej z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

ROK SZKOLNY 2011/2012

Przygotowaliśmy zabawne przedstawienie na Dzień Nauczyciela. A oto jego scenariusz:

Scenariusz na Dzień Nauczyciela
Wszyscy śpiewają: 
Jedzie pociąg z Europy Wiezie dzisiaj życzenia: Zdrowia, szczęścia, radości Z Europy moc gości / 2x/ 
Grupa1: Za rzekami, Odrą, Nysą, za granicami Żył w Berlinie bury misiek, rządził Niemcami. Dziś przyjechał życzeniami: W szkole ma być turystyka, gimnastyka Czy pojechać do Hamburga, czy Berlina? Lepsze morze, czy też góry lub równina?. Płynąć Renem albo Łabą? Turystyka wam pomoże- płyńcie łajbą! 
Grupa 2 Hej, wprost z Paryża, z miasta Sekwany Ślemy życzenia z perfumami! Hej, zdrowo jedzcie, ciuchy kupujcie, Sztukę promujcie, nie wariujcie! 
Grupa 3: A w Londynie siedzą w Windsorze księżniczki Ślą dzisiaj życzenia dla pani kierowniczki: Niechaj zwiedzi Londyn i angielski kraj, Po Szkocji pobiega- to odnajdzie raj!/2x/ 
Wszyscy:

„Jedzie pociąg z Europy, wiezie dzisiaj życzenia: zdrowia, .... 
Grupa 4: Hiszpański uśmiech przesyłamy wam! Życzymy werwy- chodźcie z nami w tan! /2x/ 
Grupa 5: Dziś z Aten płyną życzenia O mitach piękne wspomnienia Od Hery, Hestii napomnienia Bądźcie, wesołe, zdrowe, pełne radości! /2x/ 
Grupa 6: A w Wiedniu sam Johan Straus śle walca Wam , a więc raus! Taniec ma wielką moc, przetańczycie całą noc! Wtedy nerwy pójdą precz, bo te nerwy walcem lecz! No i w Wiedniu odwiedź nas, czeka Mozart, czeka Straus!

Wszyscy:

„Jedzie pociąg z Europy, wiezie dzisiaj życzenia: zdrowia, ....

Grupa 7 Gdzie Muminków dolina, gdzie dzielnych Finów kraj, Tam Włóczykij was wzywa i stworzyć chce Wam raj /bis/ Mama Muminka torbę przesyła w darze Wam, A Homek swe zmyślenia- musicie jechać tam /bis/ 
Grupa 8: Przez Bałtyk, przez morze płynie prom ogromny, Ma życzenia z Szwecji, bo to kraj ogromny. Pipi uśmiech śle, żartów cały kosz Nie trzeba się złościć, śmiechu będzie moc! Ty humorek masz, i ja humor mam. Ty mnie pokochasz, ja cię pokocham!

Grupa 9: /melodia „Ładne oczy masz./ Dobre serce masz, uczniom je dasz! Takie dobre serce, takie dobre serce! Tulipana mam, zaraz ci dam! Przybył z Beneluksu, życzę ci luksusu! U nas są rowery, więc dziś będę szczery- Twój samochód weźmie mąż- Ty na rower wsiądź!

Osoba 4: Cieszymy się ,że przyjęliście państwo europejskie życzenia z okazji Dnia Nauczyciela . Jeżeli zaś skorzystacie z zaproszeń i postanowicie zwiedzać te kraje podczas wakacji ,to bawcie się dobrze i szybko do nas wracajcie!!! 
Wszyscy:

Bo tu Was kochają, doceniają, no może nie opłacają, ale zapewniają, że uwielbiają!

ROK SZKOLNY 2009/2010

W tym roku nawiązałyśmy kontakt z Kaliną Jerzykowską –  autorką książek dla dzieci Jej propozycja teatru na stole zainspirowała zarówno nas, jak i uczniów. Większość zaproponowanych pomysłów w książce „PLUSZCZ I DZWONIEC PRZY MIKROFONIE”, czyli jak zrobić w szkole teatr na stole” to słuchowiska, czyli taki teatr, który posługuje się dźwiękiem: słowem, muzyką i najróżniejszymi odgłosami – śpiewem ptaków, szumem wiatru, skrzypieniem drzwi – a obrazy pojawiają się w wyobraźni słuchacza.

Podjęliśmy próbę przygotowania takiego teatru i na spotkaniu autorskim z Kaliną Jerzykowską organizowanym w naszej szkole, wystawiliśmy przedstawienie „Kasztanowy świat”. Zachwycona naszymi umiejętnościami autorka zaproponowała nam nagranie słuchowiska radiowego.

Przez cały miesiąc pracowaliśmy nad dykcją, wymową, by uwieńczyć swój wysiłek nagraniem 19 XII 2009, w RADIO ŁÓDŹ, słuchowiska radiowego pt. „Zimowe wiadomości Radia Las”. Emisja słuchowiska miała miejsce 20 XII 2009 o godz. 10.00

Uczniowie prezentowali swoje dokonania teatralne na forum szkolnym i pozaszkolnym. Publiczność stanowili rodzice, koledzy, koleżanki, i nauczyciele. Dwukrotnie wystąpiliśmy na Dniu Otwartym szkoły, braliśmy udział w Scenie Otwartej w Domu Kultury 502 oraz I Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych „Wszystko gra” organizowanym przez SP 175. Na 27 zgłoszonych do przeglądu zespołów zajęliśmy IV miejsce. Przedstawienie zaprezentowaliśmy także występując przed naszą szkolną publicznością z okazji Dnia Teatru.

                Członkowie koła pomagali w organizacji i przebiegu II Konkursu Teatrzyków Dziecięcych „Bajki, baśnie i legendy” stanowiąc jednocześnie dziecięce jury.

ROK SZKOLNY 2008/2009

25 marca, z udziałem dzieci Koła Teatralnego, odbyły się zajęcia modelowe z zakresu edukacji teatralno – artystyczno – literackiej „W Smokolandii”. Stosowane różnorodne metody i formy pracy sprawiły, że dzieci były zaangażowane w swoją pracę, chętnie rozwiązywały sytuacje zadaniowe. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, stanowiły pomoc i inspiracje dla nauczycieli uczestniczących w zajęciach.

29 kwietnia zorganizowaliśmy  I Konkurs Teatrzyków Dziecięcych „Bajki, baśnie i legendy”, w którym brało udział siedem szkół łódzkich.

Z przedstawieniem „Czerwone Kapturki” wystąpiliśmy na Dniu Otwartym szkoły, Pikniku szkolnym oraz braliśmy udział w Scenie Otwartej w Domu Kultury 502, oraz w Domu Dziecka.

ROK SZKOLNY 2007/2008

18 lutego w Dzień Otwarty Szkoły koło wystawiło przedstawienie "Czerwone Kapturki" dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów. Aktorami byli uczniowie klas II b i IIc.

    

ROK SZKOLNY 2006/2007

         Od dnia 7 grudnia 2006 koło nosi nazwę "PROMYCZKI", którą wymyśliła KLAUDIA KRAJEWSKA z klasy III b

W roku szkolnym 2006 / 2007  zaprezentowaliśmy spektakl „Kot w butach” w Ośrodku Pomocy Społecznej” w czasie obchodów Światowego Dnia Chorych na Alzheimera oraz przygotowaliśmy Święto Niepodległości.

 

ROK SZKOLNY 2005/2006

W 2005 roku zajęliśmy I miejsce w „IV Międzyszkolnym Konkursie Teatrzyków” organizowanym w Szkole Podstawowej 46 w Łodzi.

Koło teatralne naszej szkoły zajęło I miejsce w Międzyszkolnym Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych   "W krainie baśni" .

Ponadto braliśmy udział w różnego rodzaju uroczystościach szkolnych takich jak: „Jasełka”, „Ślubowanie klas pierwszych”, „Bezpieczne ferie”, „Święto Niepodległości”, „Dzień Matki”.

25 listopada w Światowy Dzień Misia uczestnicy koła wystawili przedstawienie teatralne pt. „Miś” zorganizowane specjalnie dla uatrakcyjnienia Międzyszkolnego Konkursu „Mój przyjaciel Miś – bohater literatury dziecięcej”

 

10 lutego na spotkaniu z policjantami aktorzy przedstawili krótką scenkę „Bezpieczne zabawy zimowe”  

LATA 2003 - 2004

Prezentowaliśmy swoje przedstawienia na różnych konkursach teatrzyków dziecięcych, oraz uatrakcyjnialiśmy konkursy międzyszkolne organizowane przez nauczycieli naszej szkoły. Wystawialiśmy: „Czerwone Kapturki”, „Prawo jazdy”, „Kubuś Puchatek” oraz „Kot w butach”. 

ROK 2002

Koło Teatralne  zaistniało w 2002 roku z inicjatywy dwóch nauczycielek kształcenia zintegrowanego: pani Doroty Siekiery i pani Beaty Turczyn oraz  potrzeb uczniów. Spotkania odbywają się raz w tygodniu.

Wystawiliśmy w szkole przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Spektakl wystawiliśmy także w Widzewskim Domu Kultury 502.

 

Zegar

Kalendarium

images

(Kliknij aby wyświetlić kalendarz)

Odwiedź nas na:

facebook-logo

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
16 Października 2018
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.

Do wakacji zostało

21.06.2019 12:00 248

Gościmy

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.