Uwaga! Nowy ajent stołówki szkolnej!!! Zakładka informacje -obiady

W naszej szkole od lat wydawana jest gazetka szkolna. Pierwszy skan mamy dopiero z roku 2006, gdy redaktorzy działali pod czujnym okiem pani Katarzyny Tomasik do roku 2008.

 

 

 

W latch 2009 - 2014 nad dziennikarzami SP 173 sprawowała opiekę pani Beata Pasikowska. 

 

Od roku 2015/2016 nowym opiekunem koła jest pani Anna Adamus, a to nasi obecni redaktorzy

angorka

 Koło dziennikarskie skierowane jest głównie do uczniów klas IV – VI. Zadaniem uczniów uczęszczających na zajęcia koła dziennikarskiego jest redagowanie szkolnej gazetki „Express 173”, która, w wersji tradycyjnej, wydawana jest cyklicznie jako miesięcznik i uwzględnia ważne wydarzenia z życia szkoły.

Dziennikarze SP 173


Dnia 26 października młodzi dziennikarze pod opieką p. Anny Adamus odwiedzili redakcję tygodnika „Angora”.

Pani Małgorzata Kopeć, dziennikarka prowadząca spotkanie, opowiedziała uczniom, jak powstaje tygodnik, jak wygląda praca w jego redakcji. Pokazała uczniom także kilka numerów tygodnika i omówiła działy oraz tematykę w nich poruszaną. Na koniec spotkania p. Małgorzata odpowiedziała na pytania uczniów, których młodzi adepci sztuki dziennikarskiej mieli bardzo dużo. Zdobyta wiedza na pewno zostanie przez nich wykorzystana przy tworzeniu gazetki szkolnej. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

Wizyta w redakcji „Dziennika Łódzkiego”


6 kwietnia młodzi adepci sztuki dziennikarskiej pod opieką p.Anny Adamus odwiedzili redakcję największej i najstarszej gazety regionu łódzkiego – „Dziennika Łódzkiego”. 

Rzeczywiście redakcja jest ogromna i pracuje w niej wielu dziennikarzy. Część na miejscu, część w lokalnych oddziałach, część zdalnie.

Oprowadzający nas redaktor bardzo dokładnie opowiedział o historii „Dziennika Łódzkiego oraz o pracy dziennikarzy. Okazało się, że pracują oni niemal cały dzień, a najintensywniej wieczorem, gdyż o 1 w nocy numer jest zamykany i cała gazeta idzie do druku. Odbywa się to błyskawicznie i jest całkowicie skomputeryzowane. A gazeta to nic innego, jak grupa tabelek, które każdy dziennikarz musi zapełnić odpowiednim tytułem i tekstem z określoną liczbą słów! Kiedy pojawia się artykuł, tabelki stają się czerwone. Oznacza to, że tekst jest gotowy i może iść do druku.

Pomieszczeniem, które zrobiło na nas największe wrażenie, była drukarnia. Oprócz ogromnych maszyn drukujących gazety w ekspresowym tempie (prędkość druku to ok. 120-160 km/h), znajdowały się tam również wielkie i bardzo ciężkie bele papieru, który „przyjeżdża” z Rosji, z jej odległych terenów, m. in. z Syberii. Czy wiecie, że w Polsce nie produkuje się już papieru?!

Spotkanie w redakcji było dla nas niezwykłym przeżyciem i ciekawym doświadczeniem.

 

KOŁO DZIENNIKARSKIE W RADIU ŁÓDŹ


Dnia 10 maja w ramach koła dziennikarskiego wybraliśmy się pod opieką
 p. Anny Adamus do Radia Łódź. Pani Barbara Pawłowska opowiedziała nam, w jaki sposób tworzy się audycje  radiowe. Odwiedziliśmy też prawie wszystkie pomieszczenia, z wyjątkiem sali radiowej,  ponieważ trwała w niej audycja na żywo. Mogliśmy sprawdzić się również w roli radiowców w studiu nagrań. Po nagraniu odkryliśmy różne tajniki pracy radiowca, metody zmieniania głosu, rytmu i szybkości dźwięku. Ulubionym pomieszczeniem było dla wszystkich studio, w którym leciała ramówka radia. Należało być bardzo cicho, by nie zakłócać przebiegu audycji. 

 

KOŁO DZIENNIKARSKIE W RADIU ŁÓDŹ


Dnia 6 marca redakcja naszej gazetki odwiedziła Radio Łódź.  Pani Joanna Czekalska – Makowska i pan Tomasz Miksa pokazali nam, jak działa redakcja radia, jakie pomieszczenia znajdują się w tym budynku oraz opowiedzieli wiele ciekawostek i przekazali dużo cennych informacji. Mieliśmy okazję sprawdzić się również w roli dziennikarzy – przeprowadzaliśmy między sobą wywiady, które później odsłuchiwaliśmy, a nawet mieliśmy wejście na żywo podczas ramówki – odpowiadaliśmy na pytania pani Moniki Czerskiej. Trochę się tremowaliśmy, bo to nasze pierwsze doświadczenia. Ale kto wie, może ktoś z naszej gazetkowej redakcji zostanie kiedyś prawdziwym dziennikarzem… Pierwsze doświadczenia już mamy.

Anna Adamus

Zegar

Kalendarium

images

(Kliknij aby wyświetlić kalendarz)

Odwiedź nas na:

facebook-logo

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
16 Października 2018
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.

Do wakacji zostało

21.06.2019 12:00 248

Gościmy

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.