Szkoła Podstawowa nr 173
w Łodzi 

Wydarzenia

3 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. 
Sprzyjająca pogoda pozwoliła spotkać się wszystkim na dziedzińcu szkoły. Wcześniej odbyła się msza święta. Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego. 

Kurs na kartę rowerową dla uczniów klas piątych 
Uczniowie klas piątych naszej szkoły rozpoczęli kurs – naukę przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności poruszania się rowerem w ruchu drogowym na motodromie przy ulicy Parkowej 1 w Łodzi. Szkolenie potrwa od września 2018 r. do czerwca 2019 r. Efektem nauki jest egzamin na kartę rowerową. Karta rowerowa to pozwolenie na jazdę rowerem po drogach publicznych. Jest świadectwem znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków i zagrożenia płynącego z poruszania się po ulicy. Kartę rowerową może uzyskać każdy, kto ukończył 10 lat. Warunkiem jej uzyskania jest opanowanie zasad ruchu drogowego, umiejętności i techniki jazdy rowerem oraz zdanie z wynikiem pozytywnym egzaminu, który składa się z części teoretycznej i praktycznej. We wrześniu odbyły się już pierwsze zajęcia, podczas których uczniowie nabywali wiadomości dotyczące przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności praktyczne, związane z poruszaniem się rowerem po drogach. Życzymy powodzenia wszystkim uczniom, którzy przystąpili do kursu i mamy nadzieję, że każdy z nich zda pozytywnie ten ważny egzamin! Wychowawca klasy V c Dorota Kosacz

Klasy 3a, 3b, 3c na wycieczce w Konarzewie 
24 września 2018 klasy 3a, 3b, 3c  uczestniczyły w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego w Konarzewie. To wymarzone miejsce, w którym podczas zajęć pt. „Od ziarenka do bochenka” dzieciaki poznały tradycyjne życie na wsi. Gospodarze opowiedzieli dzieciom, jak dawniej zbierano zboża z pól, jak wyrabiano mąkę i wypiekano chleb. Uczniowie mogli obejrzeć narzędzia, których rolnicy używali na polu, a następnie wybrali się na pole. Tu przy pomocy bron samodzielnie przygotowali pole pod zasiew i posiali zboże Następnie wrócili na podwórko, gdzie  rozpoczęli młócenie cepem oraz mielenie ziarna żarnem.  Po pracach na polu i na podwórku każde dziecko na specjalnym stole wyrabiało ciasto, z którego formowało bułeczkę. Z uśmiechami i na twarzy i smacznymi bułeczkami wróciliśmy do szkoły. Beata Turczyn, Dorota Siekiera, Dorota Szarska-Kuśmierczyk

25 września - Klasa 4d na warsztatach

Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia
 
28 września w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wzięli w nim udział uczniowie klas 3-6. Organizatorami byli nauczyciele matematyki oraz wychowawczynie klas trzecich. Zadanie polegało na bezbłędnym rozwiązaniu pięciu przykładów. Kto tego dokonał otrzymał tytuł eksperta.

Wycieczka klas 7b, 6b, 8c do Warszawy 
3 października klasy 7b, 8b i 8c ponownie wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Na Cmentarzu Powązkowskim odwiedzili groby m.in. Czesława Niemena, Ireny Jarockiej, Gustawa Holubka, rodziców Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i innych znanych osób. Następnie uczniowie mieli okazję podziwiać panoramę Warszawy z ogrodów znajdujących się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i przespacerować bulwarami wiślanymi. Głównym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, które zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie.

Klasie 6a na warsztatach w ŁDK 

11 października uczniowie z klasy 6a  wzięli udział w organizowanym w Łódzkim Domu Kultury Festiwalu Animacji LAL.KA. Podczas warsztatów poznali proces powstawania animacji i samodzielnie przygotowali scenariusz swojego filmu, wymyślili i stworzyli postacie, scenografię i wyreżyserowali własną animację. Mimo że to długa, żmudna praca, to wszyscy bardzo zaangażowali się w powstanie filmu. Była to bardzo pouczająca i kreatywna lekcja. Anna Adamus

Koncert muzyczny 

11 października odbył się pierwszy z cyklu koncertów muzycznych w naszej szkole.  Głównym tematem spotkania było dyrygowanie i rola dyrygenta. Niektóre z dzieci miały okazję wcielić się w tę rolę. Z zadaniem poradziły sobie znakomicie.

Dzień Patrona 
12 października był Dniem Patrona w naszej szkole. Odbył się uroczysty apel, na który zostali zaproszeni goście.

Po apelu klasy 4-8 wzięły udział w grze terenowej. Uczniowie mieli do wykonania kilka zadań związanych ze służbą w wojsku.

Wycieczka do krainy słodkich krówek 
We wtorek 16 października 2018 r. uczniowie klasy 4d i klasy 5c, wraz z wychowawcami oraz p. Dyrektor Hanną Sobczak i p. M. Mirowską-Becker byli na wycieczce w fabryce krówek w Grodzisku Mazowieckim koło Milanówka oraz w  Muzeum Motoryzacji  i Techniki  w Otrębusach. Na początku dzieci zwiedzały fabrykę cukierków, obserwowały proces przygotowywania krówek. Następnie degustowały cukierki, projektowały etykiety według własnej fantazji i samodzielnie zapakowywały krówki w etykiety przez siebie stworzone. Wszystkim wizyta w fabryce krówek się podobała, a świeżutkie krówki bardzo smakowały. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Pani przewodnik oprowadziła uczniów po muzeum pokazując 300 zabytkowych pojazdów – samochodów, motocykli, rowerów, wozów, wózków oraz przeróżne rekwizyty z dawnych lat – gramofony, budki telefoniczne. Jednak największą atrakcją dla dzieci był czołg, do którego mogły wsiąść. Na koniec wycieczki dzieci zjadły kiełbaski z grilla. To był miły i pouczający dzień pełen atrakcji i wrażeń!
                                                                     Wychowawca klasy 5c Dorota Kosacz

ŁAGIEWNIKI 16 października wraz z klasą I c pojechaliśmy  do Łagiewnik, do Ośrodka Edukacji Ekologicznej.
Pan Piotr zabrał nas na spacer po lesie. Obserwowaliśmy rośliny i wypatrywaliśmy zwierząt.
Poznaliśmy różne gatunki drzew . Uczyliśmy się je rozpoznawać po ich liściach, owocach i nasionach.
Wsłuchiwaliśmy się w odgłosy ptaków.  Strudzeni marszem z przyjemnością zjedliśmy kanapki przygotowane przez Rodziców. Dziękujemy mamie Maksa, która pomogła naszej pani czuwać nad naszym bezpieczeństwem. Powrócimy tam na wiosnę, aby wtedy, podziwiać las w wiosennej szacie.

WARSZTATY W OŚRODKU DZIAŁAŃ EKOLOGICZNYCH - ŹRÓDŁA 
6 listopada wybraliśmy się do Ośrodka Działań Ekologicznych – Źródła na warsztaty – Małe laboratorium. Poprzez różnorodne doświadczenia poznawaliśmy właściwości powietrza. Dzięki nim wiemy, że aby umyć ręce, musimy użyć mydła, sama woda jedynie spływa po naszych dłoniach. I tym razem towarzyszyła nam mama Maksa. Dołączyła do nas mama Karolinki. Bardzo Im dziękujemy za pomoc i opiekę. Wkrótce wrócimy tam na następne warsztaty.

ŚNIADANIE DAJE MOC,  NIE TYLKO KLASIE 1a 
8 listopada przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Z tej okazji odwiedziła nas  Pani pielęgniarka – Ala. Wiemy już, co powinniśmy jeść, abyśmy byli zdrowi. Zapoznaliśmy się z piramidą dla dzieci. Z produktów przygotowanych przez rodziców samodzielnie przygotowywaliśmy smaczne i zdrowe kanapki. Przekonaliśmy się, że natka pietruszki nie tylko jest ozdobą, ale również bogatym źródłem witaminy C. Kanapki były piękne, zdrowe i przepyszne. W przyszłym roku znów przyłączymy się do tej akcji, bo chcemy być zdrowi i silni.

Apel  z okazji  Dnia Niepodległości

  9 listopada odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Po apelu odbyło się uroczyste odsłonięcia kamienia i poświęcenie dębu niepodległości.

Poczet sztandarowy na odsłonięciu tablicy pamiątkowej 
11 listopada 2018 poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Bożeną Biniek uczestniczył w uroczystym odsłonięciu pamiątkowej tablicy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Uroczystość odbywała się przy Urzędzie Miasta w Łodzi, obchodom przewodniczyła Prezydent Hanna Zdanowska.

Szkolny Konkurs Literacki - Moja ojczyzna 

W związku z 100. rocznicą  odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Literacki pt. „Moja ojczyzna”. Polegał na napisaniu własnego utworu literackiego w formie wiersza. Bardzo dziękujemy za wszystkie dostarczone wiersze, które w sposób niezwykły przedstawiają piękno naszej Ojczyzny. Wyniki przedstawiają się następująco: 
KLASY 4-6
  I miejsce – Zuzanna Jaskólska, kl. 4c 
II miejsce – Maciej Dołowicz, kl. 4a 
III miejsce – Oliwia Łysoniewska, kl. 5b    
KLASY 7-8
  I miejsce – Ewa Zajączkowska, kl. 8a 
II miejsce – Gabriela Bruszewska, kl. 7a 
III miejsce – Oskar Łysoniewski, kl. 8a    

                          Anna Adamus
                                 Anna Mikuszewska 
                                  Małgorzata Krzak

WARSZTATY ZE SZKOLNYM PSYCHOLOGIEM 
14 listopada odwiedziła nas pani psycholog – Violetta Bielecka wraz z pomocnikiem Felkiem, który nie za bardzo znał zasady, które obowiązują w szkole, choć niektóre nie tylko w niej. Przypomnieliśmy sobie nasz klasowy kodeks postępowania i ustaliliśmy, które z zasad uważamy za najważniejsze.  Mamy nadzieję, że Feluś już wie, jaki powinien być UCZEŃ NA MEDAL. Obiecaliśmy, że będziemy się starali przestrzegać ustalonych zasad, aby w szkole było miło i bezpiecznie.

Listopadowy koncert muzyczny 

15 listopada odbył się kolejny koncert muzyczny. Pod hasłem
 „Choć na jednej nodze stoi to koncertów się nie boi” zaprezentowana została wiolonczela.

21-23  listopada 2018  obchodziliśmy 
DNI ŻYCZLIWOŚCI

Dziękuję serdecznie wszystkim uczniom za aktywny udział w DNIACH ŻYCZLIWOŚCI odbywających się w naszej szkole — tworzyliśmy piękne drzewo przypominając czym jest ŻYCZLIWOŚĆ. 
Tworzyliśmy GALERIĘ DOBRYCH UCZYNKÓW, gdzie każdy mógł powiedzieć i napisać co dobrego zrobił dla innych. Wybraliśmy najżyczliwsze osoby wśród nas. 
  W konkursie na Order Życzliwości zwyciężyli:
  I miejsce Oliwier Urbaniak z klasy Va 
  II miejsce Jakub Ciesielski z klasy Vb
  III miejsce Martyna Biskupska i Kajetan Apanasowicz z klasy IIa    
Nagrodzony został też Wiktor Stratyński z VI a, za wiersz jaki sam ułożył z Okazji Światowego Dnia Życzliwości. 
Brawa dla wszystkich. Pamiętajmy .…DOBRO POWRACA!!!!

                                                              M. Bieniek-Szychowwska

Pokaz rycerski 

23 listopada w naszej szkole odbył się pokaz rycerski.

Apel podsumowujący 100-lecie niepodległości 

4 grudnia odbył się apel podsumowujący 100-lecie odzyskania niepodległości. Zostały rozdane nagrody i dyplomy za udział w konkursach upamiętniających rocznicę.

Grudniowy koncert muzyczny 

13 grudnia odbył się kolejny z cyklu koncertów. Skacząca pchła kolędy nam gra – pod tym hasłem dzieciom zostały zaprezentowane dźwięki i możliwość ukulele oraz gitary klasycznej.

Klasy 4a, 4b i 4c na wycieczce w Warszawie

  20 grudnia trzy klasy czwarte pojechały na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzili Centrum Nauki Kopernik oraz Telewizję Polską.

Jasełka 

21 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka. Uczniowie pod opieką p. Komorowskiej i p. Mikuszewskiej przedstawili opowieść o narodzeniu Pana Jezusa wplatając w nią wydarzenia z polskiej historii nawiązując w ten sposób do 100-lecia niepodległości.

13 stycznia 2019 roku w niedzielę uczniowie naszej szkoły wystawili przedstawienie jasełkowe w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Artystami opiekowali się katecheci p. Katarzyna Komorowska i s. Lucyna Dłubakowska, Chór poprowadziła p. Maria Sosnowska. Dla dzieci było wielkim przeżyciem stanięcie przed tak dużą widownią, gdyż cały kościół był wypełniony ludźmi. Jasełka były wyjątkowe, ponieważ zostały przygotowane z myślą o setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Stąd przy żłóbku Jezusa mogliśmy zobaczyć: św. królową Jadwigę, św. Maksymiliana, bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, św. Faustynę, św. Jana Pawła II, legionistę, harcerza II Wojny Światowej ….. A wszystkich do Boga prowadziła Polska. Uczniowi włożyli całe serce w ukazanie różnych postaci, które na przestrzeni 1000 lat umacniali wiarę w naszym narodzie. Przepiękna oprawa muzyczna zaś, pozwoliła głębiej przeżywać te patriotyczne jasełka. Dla wszystkich wielkie gratulacje.

W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie. 
Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę.
   Zapomnijmy o uprzedzeniach, otwórzmy serca dla nowo narodzonego Jezusa.     
Niechaj Anioły z Panem Bogiem, jak Trzej Królowie z darami swoimi, staną cicho za Twoim progiem, by spełnić to, co dotąd było snem. Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie. 
Świąt magia niechaj zjedna wszystkich, niech w domach będzie Wam jak w niebie...

1 lutego odbył się bal klas ósmych. Tradycyjnie zaczął się od poloneza. Oto krótka relacja fotograficzna.

„Bezpieczne ferie i nie tylko” 
7 lutego 2019 r. klasy I- III spotykały się, aby przypomnieć sobie zasady bezpiecznego wypoczynku i zabaw, które obowiązują nie tylko podczas ferii zimowych, ale również na co dzień.  Spotkanie zorganizowała klasa I a. Dzieci recytowały teksty i śpiewały piosenki. Następnie wszyscy razem odczytaliśmy najważniejsze reguły właściwego zachowania. Uczniowie klas I – III wiedzą już, co się może zdarzyć i : 
-  jak uniknąć niebezpieczeństw związanych z nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi,
- jakich zasad  przestrzegać, aby zabawy zimowe były radosne i bezpieczne. Podczas spotkania, uczestnikom konkursu plastycznego
 - „Bezpieczne zabawy zimowe”, wręczono nagrody i dyplomy. 
Życzymy wszystkim wesołych i bezpiecznych ferii zimowych. 
M. M. Mędry

7 lutego odbył się kolejny koncert muzyczny pod hasłem "Dwie szczeliny i pałeczka, to muzyka jak bajeczka.

7 marca odbył się pokaz judo prowadzony przez wielokrotną mistrzynię Polski oraz 3-krotną uczestniczkę mistrzostw Europy. Uczniowie mogli poznać podstawowe techniki rzutów oraz padów, a także zapoznać się z historią sportu.

XI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIELKANOCNY BARANEK WIELKANOCNY 
W szkolnym etapie konkursu komisja przyznała następujące miejsca:    
W kategorii klas I- III
  I m. – Maksym Musiał I C
  II m. – Michał Kaźmierczak I C
  III m. – Jagoda Starczewska III C 
WYRÓŻNIENIA
Alicja Błoch I B Sebastian Bruszewski III A Zuzanna Moszczyńska II B   
W kategorii klas IV - VIII 
I m. – Malwina Dubielak IV C 
II m. – Ignacio Canals Grodzicki IV A 
III m. – Kamila Gajewska VI C 
WYRÓŻNIENIA Aleksander Góra V C Norbert Majcherczak VII A Wojciech Agaciak V C Nikodem Lamecki VIII A   Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i gratulujemy wspaniałych pomysłów.

W sobotę 2 marca po raz kolejny odbyło się „Spotkanie na granie”. Fani gier planszowych  prezentowali swoje ulubione gry oraz poznawali nowe. Przebojem tego spotkania było Ubongo, Pierdzioszek i nieśmiertelne Monopoly. Powodzeniem cieszyły się też … klocki Lego. Dla każdego coś miłego.  Do następnego zobaczenia.

Wycieczka dla NAJLEPSZYCH „Po Świętokrzyskim” 
W czwartek 7 III 2019  r. odbyła się wycieczka dla uczniów naszej szkoły, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu w I semestrze roku szkolnego 2018/2019. Opiekę sprawowali nauczyciele -  p. Beata Turczyn, p. Anna Felicka – Dzionek, p. Violetta Bielecka oraz p. D. Kosacz. Pojechaliśmy w Góry Świętokrzyskie. Zwiedzaliśmy najbardziej znaną atrakcję turystyczną Gór Świętokrzyskich, jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju - Jaskinię Raj. Jaskinia Raj znajduje się we wnętrzu niewielkiego wzniesienia, a łączna długość jej korytarzy wynosi 240 m.  Wszyscy podziwialiśmy bogate wnętrze jaskini, jej różnorodne i oryginalne stalaktytystalagmitykolumny naciekowedraperie, perły jaskiniowe,  jeziorka i „pola ryżowe”. Wewnątrz jaskini panuje stała temperatura, która wynosi ok. 9 °C, a wilgotność wynosi ok. 95% . Pani przewodnik opowiadała o historii tego miejsca, jego odkrycia, a także pokazała nam nietoperze, które zimują w jaskini. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy było Centrum Leonardo da Vinci w Chęcinach.  Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wystawami o charakterze multimedialno – mechatronicznym. Pierwsza -  „Człowiek – niezwykła maszyna”, podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka wzbudziła duże emocje wśród dzieci. Wszyscy sprawdzali swój organizm np. sprawdzając ile zawiera wody, prześwietlając swoje kości lub próbując swoich sił podczas poruszania się na wózku inwalidzkim. Druga wystawa - „Człowiek – trybik w machinie przyrody”, dotycząca zagadnień ekologiczno – przyrodniczych. Uzmysłowiła uczniom jak ważne jest dbanie o przyrodę, która nas otacza i dzięki której człowiek żyje na planecie Ziemi. Na koniec naszej wycieczki przenieśliśmy się w czasy średniowiecza i zwiedzaliśmy zamek królewski w Chęcinach z przełomu XIII/XIV wieku. Majestatyczny zamek pamiętający czasy Władysława Łokietka wzniesiony na przełomie XIII i XIV wieku był ze względu na swoje położenie na wzgórzu wysokości 360 m niezwykle trudną do zdobycia warownią. Zbudowany został z wapienia i piaskowca. Budowla składa się z zamku górnego oraz przygródka z dziedzińcem. Górują nad nim dwie okrągłe wieże i czworokątna baszta. Stąd wyruszały wojska na słynną Bitwę pod Płowcami w 1331 roku. Potem zamek rozbudował Kazimierz Wielki i przez wiele lat wykorzystywał jako królewską twierdzę. Niestety został zniszczony przez Szwedów, a następnie ruiny ulegały stopniowej degradacji. Po II wojnie odbudowano wieże i na jednej z nich urządzono punkt widokowy. Uczniowie z dużym zaciekawieniem słuchali pani przewodnik i podziwiali widok Gór Świętokrzyskich ze wzgórza zamkowego. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym pojedziemy na kolejną taką wyprawę. 
                                                                                                             Dorota Kosacz wychowawca klasy 5 c

NAJLEPSI ZNAWCY RUCHU DROGOWEGO Z KLASY III B! 
W dniu 1 marca 2019 r. dwoje uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w XVI Łódzkim Turnieju „Przygoda z przepisami ruchu drogowego” organizowanym przez Szkołę Podstawową NR 2 w Łodzi. Uczennica Zuzanna Skóra oraz uczeń Kuba Kominiak , po rozwiązaniu wielu zadań z zakresu wiedzy o ruchu drogowym dotyczących pieszych i pojazdów – zajęli drużynowo III miejsce. Gratulujemy wiedzy i umiejetności!

14 marca odbył się kolejny z cyklu koncertów. Dzieciom przedstawione zostały takie instrumenty jak dudy, saksofon barytonowy oraz saksofon elektroniczny.

NIe ma jak kolorowa zabawa na zajęciach projektowych z arteterapii!!!

21 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Wzięli w nim udział uczniowie klas 2-8. Wyniki zostaną ogłoszone w maju. Do konkursu przystąpiło 68 osób.

Wspaniali znawcy zasad ortograficznych z klas młodszych! 
W dniu 26 marca 2019r. dwoje uczniów z sukcesem uczestniczyło w II Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym - „Moda na ortografię” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 166 w Łodzi. Uczennica klas II A – Martyna Biskupska i uczeń kl. III B - Kuba Kominiak zdobyli w swoich kategoriach wiekowych III miejsce. Panie: Katarzyna Tomasik i Dorota Kuśmierczyk gratulowały i są dumne z umiejętności swoich uczniów.

 Międzyszkolny konkurs Ekonomiczny „Grosik”. 

2 kwietnia 2019 r., już po raz trzeci odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Ekonomiczny dla uczniów klas młodszych „Grosik”. Organizatorkami konkursu były:  p. Beata Woźniak, p. Małgorzata Grisgraber  oraz p. Dorota Kosacz. Celem konkursu jest:
upowszechnienie wśród uczniów wiedzy ekonomicznej,
zapoznanie uczniów klas młodszych z terminologią pojęć ekonomicznych,
rozwijanie zainteresowań dzieci zagadnieniami dotyczącymi zasad działania i rozwoju gospodarki rynkowej,
kształtowanie prawidłowych zachowań i umiejętności „radzenia” sobie na rynku pracy i rynku kapitałowym,
propagowanie kultury ekonomicznej i racjonalnych zasad gospodarowania.
      W konkursie brały udział cztery czteroosobowe drużyny (uczniów klas trzecich) z łódzkich szkół. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, układali puzzle – Euro i rozpoznawali jego nominały, szeregowali pieniądze od najstarszych do współczesnych- podstawowe waluty obowiązujące w Polsce na przestrzeni wieków , wyjaśniali znane powiedzenia związane
z pieniędzmi i oszczędzaniem, reklamowali sok owocowy oraz prezentowali wymyślone dla niego logo, a także samodzielnie robili zakupy w naszym sklepiku szkolnym z przeznaczeniem na wspólny podwieczorek. Ostatnia konkurencja bardzo się podobała dzieciom, które rewelacyjnie poradziły sobie z tym zadaniem. Wszystkie drużyny miały pięknie udekorowane stoliki i ustawione naczynia, na których były produkty kupione przez dzieci w sklepiku. Uczniowie rozsądnie dysponowali pieniędzmi,
 a ich zakupy były przemyślane. Na koniec wszystkie drużyny chętnie zjadły przygotowany przez siebie podwieczorek.
        Drużyny oceniało jury w składzie: p. Dyrektor Bożena Biniek, p. metodyk z WODN  Bogusława Rajska oraz nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 83 p. Katarzyna Siwocha. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 83 w Łodzi, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 56 w Łodzi, trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły nr 2 w Łodzi, a czwarte miejsce uczniowie ze  Szkoły Towarzystwa Oświatowego Edukacja w Łodzi. Dzieci wykazały się naprawdę dużą wiedzą z zakresu ekonomii, historii pieniądza oraz reklamy. Gratulujemy!    Dorota Kosacz.