Szkoła Podstawowa nr 173
w Łodzi 

KLUB EUROPA W NASZEJ SZKOLE – INAUGURACJA ROKU 2018/2019 

Rok 2018/2019 rozpoczęty został od spotkania inauguracyjnego z patronką klubu – panią Joanną Skrzydlewską, na którym opiekunki Klubu Europa w naszej szkole: 
p. Anna Adamus i p. Agnieszka Szymczak oraz pani wicedyrektor Hanna Sobczak odebrały kolejny już certyfikat członkostwa. 
Na spotkaniu ustalony został plan działania klubu na cały rok szkolny i tradycyjnie odbyło się losowanie krajów unijnych. W tym roku przyjrzymy się bliżej kulturze, tradycjom, cechom geograficznym Chorwacji.

WYJAZD EDUKACYJNY „KOPENHAGA 2018”    
W ramach działań Klubu Europa w naszej szkole opiekunki Klubu, panie: Agnieszka Szymczak i Anna Adamus wraz z panią wicedyrektor Hanną Sobczak wzięły udział w edukacyjnym wyjeździe kadry nauczycielskiej do Danii. W stolicy, Kopenhadze, spotkały się z kadrą i wychowankami 10-klasowej szkoły podstawowej w Nørrebro Park Skole, która zrobiła na nas ogromne wrażenie. Najważniejszymi wyznawanymi w niej wartościami są relacje międzyludzkie, zaufanie, otwartość, a motywacja i osobowość ucznia są istotnymi czynnikami w drodze do zdobywania umiejętności i wiedzy. Przez cały wyjazd towarzyszyły nam złote myśli duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego słynącego z innowacyjnego podejścia do edukacji, Jespera Juula, np. Kiedy będziemy szanować nasze dzieci i wspólnie z nimi szukać rozwiązania, również one nauczą się szacunku do innych ludzi i ich granic.