Szkoła Podstawowa nr 173
w Łodzi 

Media w naszej szkole

Ekspress 173
  Od kilku lat w naszej szkole wydawana jest gazetka szkolna. Redagowaniem zajmują się głównie uczniowie klas IV-VIII pod czujnym okiem p. Anny Adamus. „Ekspress 173”, bo taki jest jej tytuł, wydawany jest cyklicznie jako miesięcznik i uwzględnia m.in. ważne wydarzenia z życia szkoły. 

Szlify dziennikarskie młodzi adepci tej sztuki zbierają podczas wycieczek organizowanych do różnych redakcji dziennikarskich, m. in. Radia Łódź, Radia Eska, „Angory”, „Dziennika Łódzkiego, TVP, a także odbywających się na terenie szkoły warsztatów komiksowych i dziennikarskich czy podczas lekcji języka polskiego. 

W klasie VIa realizowana jest kolejny rok innowacja programowo-metodyczna „Z mediami za pan brat”. Najbliższy numer naszej szkolnej gazetki zostanie poświęcony przede wszystkim aktualnym wydarzeniom w naszej szkole oraz styczniowym i lutowym uroczystościom, w tym walentynkom czy obchodom Dnia Babci i Dziadka. Nie zabraknie rozrywki i humoru. A do przeczytania kolejnej książki zachęci nasz niezawodny recenzent. Nowy numer już wkrótce!

Wizyta w TVP 3    
Dnia 7 marca uczniowie naszej szkoły wraz z p. Anną Adamus i p. Beatą Głębską odwiedzili redakcję TVP 3 w Łodzi. Mieliśmy okazję zwiedzić studia nagraniowe, posłuchać informacji, jak tworzy się audycje, przeprowadza rozmowy z gośćmi, wywiady. Największe wrażenie zrobiło na nas studio, w którym nagrywa się Łódzkie Wiadomości Dnia, gdzie mogliśmy zobaczyć nowoczesne kamery, monitory i już wiemy, jak to się dzieje, że redaktorzy zapamiętują tyle wiadomości i mówią je bezbłędnie „z pamięci”. Na pewno do TVP jeszcze wrócimy!

KÓŁKO FOTOGRAFICZNE

W naszej szkole prowadzone są zajęcia koła fotograficznego. Uczymy się obsługi aparatu, doboru ustawień do odpowiedniej kategorii zdjęć, oglądamy zdjęcia znanych fotografów. Wychodzimy także na spacery fotograficzne.